EVF gabiausiems studentams bus įteiktos vardinės J. Smilgevičiaus stipendijos

Vasario 14 d., antradienį, 12 val. Vytauto Didžiojo universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete (S. Daukanto g. 28, IV a.) bus pagerbtas Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, ekonomisto, politiko, žymaus tarpukario visuomenės veikėjo Jono Smilgevičiaus (1870–1942) atminimas – čia įvyks jam skirtos stelos atidengimas ir įteiktos vardinės J. Smilgevičiaus stipendijos gabiausiems EVF studentams.

J. Smilgevičiaus stipendijas įsteigė ir mecenatais tapo JAV, Kanadoje ir Vokietijoje gyvenantys J. Smilgevičiaus palikuonys: Janina Smilgevičiūtė-Petrušienė, Ona Smilgevičiūtė-Žolynienė, Kristina Smilgevičiūtė-Seniulienė, Elena Smilgevičiūtė-Miknienė, Antanina Danutė Petronytė-Smilgevičienė, Edgaras Smilgis-Smilgevičius, Raymondas Smilgis-Smilgevičius, Johannes Urbas. Lietuvoje įgyvendinant sumanymą įsteigti šią stipendiją daug prisidėjo Jono Smilgevičiaus stipendijos garbės komiteto narys advokatas Jonas Kairevičius.

Jonas Smilgevičius – 1918 m. Vasario 16-osios akto signataras, žymus lietuvių ekonomistas bei visuomenininkas. Berlyno universitete jis 1899 m. baigė ekonomikos mokslus. Studijuodamas Vokietijoje, ekonomistas įgijo užsienio kalbų žinių, susipažino su Vakarų pasaulio kultūra, įsigilino į ekonomikos mokslus, kuriuos ryžosi panaudoti savame krašte. Baigęs mokslus, J. Smilgevičius išvažiavo į Peterburgą, kur pradėjo ekonomisto karjerą – trejus metus dirbo Žemės ūkio ministerijoje žemės ūkio inspektoriumi. Vėliau persikėlė į Varšuvą, čia sėkmingai vadovavo Nobelio prekybos įmonių filialui. Gyvendamas Varšuvoje, priklausė Varšuvos lietuvių savišalpos draugijai ir dalyvavo vietos lietuvių kolonijos kultūriniame ir visuomeniniame gyvenime.

1917 m. Vilniaus konferencijoje J. Smilgevičius buvo išrinktas Lietuvos Tarybos nariu. 1918 m. vasario 16 d. jis pasirašė nepriklausomos Lietuvos paskelbimo aktą. Šis visuomenininkas veikliai dalyvavo daugelyje nepriklausomos Lietuvos bendrovių bei organizacijų.