Europos kalbų dienos proga – VDU programa

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Užsienio kalbų institutas (UKI) Europos kalbų dienos proga organizuoja renginius skirtus studentams, moksleiviams ir visai Kauno bendruomenei.

Visuomenei – nemokamos pamokos ir seminarai

Minint Europos kalbų dieną Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) rugsėjo 24 d., šeštadienį, Kauno miesto bendruomenę kviečia į universiteto UKI organizuojamas nemokamas įvadines kalbų pamokas ir seminarus.

„Įvadinės pamokos yra skirtos supažindinti su nauja užsienio kalba, jos kultūra, reikalingumu, o jų metu taip pat bus mokoma pagrindinių latvių, prancūzų, vokiečių, norvegų, turkų, italų, hebrajų, arabų ar ispanų frazių. Tikimasi, jog šie kalbų pradžiamoksliai paskatins prisiminti seniai užmirštas ar įkvėps norą mokytis dar nepažintas kalbas. Pamokas ves VDU užsienio kalbų dėstytojai“, – visuomenei skirtas pamokas pristato VDU UKI direktorė dr. Vilma Bijeikienė.

dsc_3423

VDU UKI vadovės teigimu, universitetas yra atviras visuomenei ir kviečia mokytis kalbų universitete, kur šiuo metu siūloma daugiau nei 30 pasirenkamų užsienio kalbų. Kiekvienas norintis mokytis gali prisijungti prie jau sudarytų atskirų kalbų grupių, o jei atsiranda daugiau norinčių – sudaroma atskira mokymosi grupė visuomenei. „Kasmet VDU užsienio kalbų paskaitas lanko ne tik studentai, bet ir visuomenė, kuri siekia išmokti visiškai naują kalbą arba pagilinti, atnaujinti žinias. Galbūt apsilankę įvadinėse pamokose ir ieškantys naujų veiklų susidomės tolimesniu kalbų mokymusi bei tai tęs universitete“, – pasakoja V. Bijeikienė.

Visi susidomėję kviečiami registruotis į įvadines kalbų pamokas, kurios vyks rugsėjo 24 d. nuo 10 val. VDU Užsienio kalbų institute (K. Donelaičio g. 52). Visą siūlomų kalbų sąrašą galima rasti čia.

Be įvadinių užsienio kalbų pamokų VDU rugsėjo 24 d. tuo pačiu laiku organizuoja informacinius seminarus. „Pirmasis seminaras skirtas pristatyti visuomenei Britų tarybos standartizuoto anglų kalbos testo APTIS teikiamas galimybes bei privalumus tiems, kuriems reikalingas anglų kalbos žinių įvertinimas. Šis ganėtinai naujas anglų kalbos kompetencijų vertinimo įrankis visuotinai pripažįstamas įvairiose šalyse, taip pat ir Lietuvoje, tiek mokymosi įstaigose, tiek darbovietėse bei pretenduojant į valstybės tarnybą“, – pristato VDU UKI vadovė V. Bijeikienė. Standartizuoto anglų kalbos testo APTIS pristatymas vyks rugsėjo 24 d. nuo 10 val. VDU (K. Donelaičio g. 52, 622 aud.).

Į Europos kalbų dienai skirtus seminarus kviečiami ir vyresnių klasių moksleiviai abiturientai, kur nuo 11 val. VDU UKI (K. Donelaičio g. 52, 514 aud.) lektorė Aušra Jankauskaitė supažindins su Valstybinio anglų kalbos egzamino skaitymo dalies ypatumais ir padės abiturientams patobulinti anglų kalbos skaitymo kompetencijas, reikalingas laikant egzaminą.

Išklausius įvadinių užsienio kalbų pamokų ir seminarų, nuo 13 val. VDU Užsienio kalbų institute (K. Donelaičio g. 52, 521 aud.) dalyviai bus supažindinami su interaktyviomis kalbų mokymosi programėlėmis, kurios padės toliau savarankiškai plėtoti turimas ar siekiamas įgyti kalbines kompetencijas.

Studentams ir moksleiviams – kalbų varžybos

Kaip ir kasmet rugsėjo 26 d. UKI kviečia VDU studentus ir Kauno miesto moksleivius kartu paminėti Europos kalbų dieną ir dalyvauti varžybose „Drąsūs, vikrūs, daugiakalbiai“ bei laimėti III-ąją UKI taurę. Komandos varžysis kultūrų pažinimo ir kalbų rungtyse „Kovoju už daugiakalbystę“, kur lauks kulinarinis déjà vulingua forumrendez-vous svečiuose kraštuose, meno mosaico ir muzikos potpourri. Visi norintys dalyvauti turi registruoti savo komandą. Visą informaciją apie registraciją ir tikslų varžybų vietą bei laiką rasite čia.

„Kalbų populiarinimo renginių tikslas – suburti kalbomis besidominčius moksleivius bei studentus pažinti kalbas ir jų kultūra bei patikrinti savo žinias kitaip nei tai daroma mokykloje ar universiteto auditorijose“, –  teigia VDU UKI direktorė dr. Vilma Bijeikienė.

2001-uosius Europos Taryba paskelbė Europos kalbų metais, o rugsėjo 26-oji tais metais tapo Europos kalbų diena. Šios dienos tikslas – įvairiomis neformaliomis veiklomis puoselėti ir turtinti Europos kalbų ir kultūrų lobyną, skatinti daugiakalbystę, motyvuoti europiečius mokytis kalbų. Kasmet prie šios iniciatyvos prisijungia Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų institutas, siūlantis studentams, universiteto bendruomenei ir visiems kauniečiams platų užsienio kalbų spektrą.

Daugiau informacijos:

• Užsienio kalbų institutas