Europos kalbų dieną VDU atšventė Kauno botanikos sode

Rugsėjo 25-ąją Vytauto Didžiojo universitete įvyko kasmetinis Europos kalbų dienos minėjimas. Šį kartą Užsienio kalbų institutas (UKI) pakvietė į Kauno botanikos sodą, kur gryname ore vyko orientacinio sporto turnyras. Varžybų metu orientacininkų komandos rungėsi dėl II-osios UKI taurės „Kovoju už kalbą“.

Dėl šauniausių ir išmaniausių titulo kovojo 19 komandų, net šešios iš jų atvyko iš įvairių Kauno mokyklų. Kiekviena studentų ir moksleivių grupelė atstovavo skirtingoms kalboms bei nestokojo išradingumo prisistatydami. Skambėjo šūkiai anglų, lietuvių, latvių, japonų, ispanų, italų ir kitomis kalbomis. Kiekviena komanda taip pat pademonstravo atstovaujamos šalies atributus. Italų kalbos studentai pasipuošė šalies vėliavomis, japonų – stilizuotais galvos papuošalais ir rytų kovos menų lazdomis. Mažieji moksleiviai, atstovaujantys lietuvių kalbai ir lydimi šūkio „Tiesiame kelius į gimtąją kalbą“, išsiskyrė ryškiaspalvėmis liemenėmis.

Turnyro metu komandos ne tik turėjo surasti įvairias botanikos sodo vietas, bet ir spręsti galvosūkius, kurie leido pasitikrinti sukauptas kalbų ir kultūrų žinias. Kaip teigė VDU UKI direktorė doc. dr. Vilma Bijeikienė, ruošiant turnyro užduotis, kai kurias lankytinas vietas ir uždavinius padiktavo pati sodo aplinka. Čia galima rasti turkišką lazdyną, tik Šiaurės Amerikai būdingus medžius, Lenkijos prezidento atminimui pasodintą ąžuolą, ant kurio galima rasti užrašą lenkų ir lietuvių kalbomis. V. Bijeikienė džiaugėsi ne tik orientaciniam turnyrui itin palankia vieta, bet ir botanikos sodo darbuotojų pagalba viso renginio metu.

Laukdami varžybų rezultatų ir nekantraudami sužinoti, kam atiteks nugalėtojų taurės, susirinkusieji dalyvavo įvairių kultūrų pristatymuose, vaišinosi šventiniu tortu ir žolelių arbata bei klausėsi VDU Muzikos akademijos studentų atliekamų kūrinių.

Iš viso buvo apdovanotos trys moksleivių ir trys studentų komandos. Pirmąją vieta tarp moksleivių džiaugėsi svečiai iš Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos, kovoję už anglų kalbą. Studentų gretose I-ąją vietą užėmė komanda „Viva Italia“, kuri laimėjo didįjį prizą – galimybę nemokamai mokytis vieną iš 30 VDU UKI siūlomų užsienio kalbų.

Taip išradingai, puoselėdami gamtą ir sveiką gyvenimo būdą, švenčiame Europos kalbų dieną VDU jau ne pirmą kartą. Pernai studentai buvo kviečiami dalyvauti krepšinio turnyre ir kovoti už skirtingas kalbas. 2012 metais VDU UKI dėka pasiektas Lietuvos rekordas – Vienybės aikštėje surengta daugiakalbystės pamoka, kuri buvo didžiausia pagal dalyvių, mokomų kalbų bei jų mokytojų, kuriems tai gimtoji kalba, skaičių.

Europos kalbų diena Europos Tarybos sprendimu oficialiai minima rugsėjo 26-ąją.