ES projektas: sienos ir integracija

footer

Lapkričio 20-21 dienomis veiklą oficialiai pradės projektas „Walls and Integration: images of Europe Building“ (WAI), finansuojamas ES programos „Europa piliečiams“. Vienas iš projekto partnerių – VDU, vadovas – Maceratos (Italija) savivaldybė.

Lapkričio 20-ąją susitikime Maceratoje bus aptartos visų partnerių Italijoje, Airijoje, Vokietijoje, Lietuvoje, Vengrijoje ir Ispanijoje veiksmų įgyvendinimo strategijos iki 2017-ųjų balandžio.

Lapkričio 21 d. seminare ITC Maceratos „Gentili“ institute bus viešai paskelbta WAI projekto pradžia. Ekspertai ir mokslininkai sieks skatinti kolektyvinę atmintį, reflektuoti apie praeities ideologines skirtis, siūlys deramus raktažodžius, padedančius suvokti istorinius, politinius ir socialinius pokyčius, kurie suformavo šiuolaikinę Europą. Ypatingas dėmesys bus skiriamas laikotarpiui nuo simbolinio Europos gimimo (1950 m.) iki pirmųjų Europos Parlamento rinkimų (1979 m.).