ES karjeros ambasadorė Lietuvoje – VDU studentė

VDU studentė Skaistė Mičiulytė tapo oficialia Europos personalo atrankos biuro (EPSO) komandos nare – Europos Sąjungos karjeros ambasadore Lietuvoje. Jau trečią kartą iš eilės į šias pareigas išrinktas VDU studentas.

VDU Tarptautinės politikos ir vystymosi trečio kurso studentė S. Mičiulytė 2015 m. pavasarį laimėjo EPSO konkursą ir buvo pakviesta į mokymus Briuselyje. Spalio mėnesį, drauge su kitų šalių studentais-ambasadoriais iš įvairiausių ES universitetų, VDU atstovė turėjo galimybę iš arti susipažinti su EPSO veiklos principais, pabendrauti su organizacijos direktoriumi ir kitais ES institucijų (Europos Parlamento, Europos Komisijos, Europos Tarybos) darbuotojais, sužinoti jų karjeros ES iššūkius bei pasidalinti savo įspūdžiais su studentais iš kitų šalių.

12079137_1028151557235286_7034897507078416427_n

2010 m. Europos personalo atrankos biuras (angl. European Personnel Selection Office, EPSO) pradėjo Europos Sąjungos karjeros ambasadorių programą, kurios tikslas – skleisti informaciją apie įsidarbinimo ir karjeros galimybes ES aukštųjų mokyklų studentams. Europos Sąjungos institucijos stengiasi į savo darbuotojų gretas pritraukti labiausiai išsilavinusius, talentingus ir gabius žmones, kurie galėtų nepriekaištingai dirbti visos ES gyventojų labui. Siekiant, kad būtų atrinkti patys kompetentingiausi bei tinkamiausi kandidatai, sukurta ganėtinai sudėtinga atrankos sistema, todėl naujų darbuotojų įdarbinimas gali užtrukti apie metus. Apie šią atrankos sistemą žino mažai gyventojų, todėl jie nesiryžta dalyvauti konkursuose į ES tarnautojų pareigas. Būtent dėl šios priežasties ir yra reikalingi ES karjeros ambasadoriai, kurių tikslas – informuoti jaunus ir talentingus žmones apie karjeros Europos Sąjungose institucijose galimybes ir naudą.

Skaistė Mičiulytė kviečia studentus nedvejoti ir kreiptis dominančiais klausimais. Ambasadorė kiekvieną besikreipiantį supažindins su atrankos procesu, darbo ES iššūkiais bei privalumais, su esamais ir būsimais konkursais, stažuočių galimybėmis, taip pat apie paraiškų pildymą, pasiruošimą konkursui ir kitais klausimais. „Facebook“ puslapyje „EU Careers Lithuania“ galima rasti visas naujienas apie karjeros galimybes ES institucijoje. Iškilus klausimams galima kreiptis elektroniniu paštu eucareers.vdu@gmail.com.

ES karjeros ambasadorės kontaktai