Erasmus+ ir už Europos Sąjungos ribų

Nuo 2015 m. Lietuvos mokslo ir studijų institucijos vykdo tarptautinio mobilumo veiklas su beveik viso pasaulio šalių Mokslo ir studijų institucijomis (MSI). Be Erasmus+ programoje jau dalyvaujančių 28 Europos Sąjungos (ES) šalių bei Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino, Turkijos ir Makedonijos, į programą šalių partnerių statusu įsitraukia Vakarų Balkanų šalys, Rytų partnerystės šalys, Rusijos Federacija, Pietų Viduržemio šalys, Azijos šalys, Centrinės Azijos šalys, Lotynų Amerikos šalys, Industrinės Azijos šalys, Pietų Afrikos Respublika, Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) ir Kanada.

Šių metų pavasarį įvyko pirmasis konkursas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentams, norintiems pasinaudoti naujosios Erasmus+ programos teikiamomis galimybėmis. Konkurso metu atrinkti 5 studentai, kurie jau 2016-2017 m. m. rudens semestrą praleis Bosnijos ir Hercegovinos (University of Sarajevo), Rusijos Federacijos (Saint Petersburg State University) ir JAV (Georgia Gwinnnett College) universitetuose. Šiuo metu vis dar organizuojama pirmoji atranka mokymosi ir dėstymo vizitams šalių partnerių institucijose. 2016-2017 m. m. laikotarpiu VDU personalo nariams suteikiamos galimybės vizituoti šalių partnerių institucijose Bosnijoje ir Hercogovinoje, Rusijos Federacijoje, Baltarusijoje ir Gruzijoje.

Šių metų birželio mėnesį Švietimo mainų paramos fondas (ŠMPF) paskelbė Erasmus+ programos asmenų mobilumo mokymosi tikslais tarp šalių partnerių paraiškų rezultatus ateinantiems 2016-2017 ir 2017-2018 m. m. Džiugina tai, jog VDU konkurse pateko tarp finansuojamų projektų ir yra tarp keturių didžiausią finansavimą gavusių Lietuvos universitetų. Ateinančiais mokslo metais VDU bus suteikta papildoma parama, padėsianti plėsti ir skatinti bendradarbiavimą su 16 šalių už Europos Sąjungos (ES) ribų, tokiomis kaip Argentina, Brazilija, Kanada, Kinija, Indija, Indonezija, Izraelis, Japonija, Ukraina, JAV ir kt.

VDU turi ilgametę patirtį bendradarbiaujant su minėtų šalių MSI, kuri sėkmingai panaudojama universitete organizuojant VDU dvišalių mainų programą, pagal kurią studijuoti už ES ribų kiekvienas metais išvyksta apie 50 studentų.

Rudens semestre bus skelbiami konkursai, dalyvauti atrankoje Erasmus+ studijų bei personalo mokymosi ir dėstymo vizitams šalyse partnerėse. Sekite informaciją vdu.lt.