Ekspozicija pristato žymaus kalbininko A. Salio veiklą

Šiuo metu prie VDU Vaclovo Biržiškos skaityklos (K. Donelaičio g. 52, II a. fojė) veikia paroda „Lietuvių kalba – vertenybė ir pareiga“, skirta žymaus lietuvių kalbininko, VDU dėstytojo, Vilniaus universiteto docento ir profesoriaus Antano Salio 110-osioms gimimo ir 40-osioms mirties metinėms paminėti.

Parodoje pristatomas profesoriaus gyvenimas ir mokslinė veikla, siekiama supažindinti su kalbininką labiausiai dominusiomis lietuvių kalbos mokslo sritimis: dialektologija, fonetika, onomastika, lietuvių ir kitų baltų kalbų istorija, leksikografija, terminologija. Parodoje eksponuojamos profesoriaus knygos, straipsniai, A. Salio dukters prof. Rimgailos Salytės paskolinti profesoriaus rankraščiai, fotografijos iš šeimos asmeninio archyvo, 1956 m. JAV išleistas Lietuvos žemėlapis, kurio vietovardžių vardyną sudarė A. Salys, dokumentų kopijos iš Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Rankraščių skyriaus bei Lietuvių kalbos instituto fondų.

Ekspoziciją parengė VDU bibliotekos darbuotojai ir VDU Humanitarinių mokslų fakulteto 4 kurso studentė Kotryna Ižganaitienė, vadovaujama prof. Astos Kazlauskienės.

Paroda bus eksponuojama iki birželio vidurio.