Ekspertai diskutuos apie ES ateities perspektyvas

Rugsėjo 17-18 d. universitete vyks tarpdisciplininė tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos ir Lenkijos santykių dinamika: bendradarbiavimas ES“. Konferencijos metu vyks ekspertų diskusijos ES ateities perspektyvų tema.

Rugsėjo 17 d., ketvirtadienį, 13.30 val., VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44-203) vyks ekspertų diskusija „Apie kokią Europos Sąjungą svajojame: Jungtinės Europos valstijos vs Nepriklausomų valstybių federacija“, kurioje dalyvaus dr. Antanas Valionis (LR Užsienio reikalų ministerija), Europos koledžo Natoline profesorius dr. Richard Butterwick-Pawlikowski, KTU profesorius dr. Algis Krupavičius, VDU profesorius dr. Šarūnas Liekis. Diskusiją ves VDU Politologijos katedros vedėjas doc. dr. Andžej Pukšto.

Rugsėjo 18 d., penktadienį, 13.30 val., VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44-203) vyks ekspertų diskusija „Europos Sąjungos kaimynystė: geležinė uždanga ar atviros durys?“. Diskusijoje dalyvaus Varšuvos universiteto mokslininkas dr. Kazimierz Wóycicki, VDU profesorius dr. Leonidas Donskis, LR Seimo narys Andrius Kubilius. Diskusijos moderatorius – VDU Politologijos katedros vedėjas doc. dr. Andžej Pukšto.

Anot doc. dr. A. Pukšto, diskusijomis siekiama įvertinti ES ateities perspektyvas, valstybių pozicijas ir bendradarbiavimo dinamiką ES kaimynystėje: tiek rytuose, tiek ir pietuose.

Tarptautinės mokslinės konferencijos renginius organizuoja VDU Adomo Mickevičiaus lenkų kalbos ir kultūros klubas kartu su Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, VDU Politologijos katedra ir VDU Užsienio kalbų institutu.

Daugiau informacijos teikia projekto vadovas Mindaugas Norkevičius (el. paštas –  m.norkevicius@pmdf.vdu.lt).

Diskusijų plakatas