EK atstovybės Lietuvoje vadovas ves paskaitą VDU

1967

Balandžio 5 dieną VDU lankysis ir viešą paskaitą tema: „Europe after Rome: What is the Future of the European Project?“ ves Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas, Europos Parlamento pirmininko patarėjas, Belgijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Arnoldas Pranckevičius. Susitikimą organizuoja VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas.

Paskaita vyks balandžio 5 dieną, trečiadienį, 14:30 val. VDU (Gedimino g. 44, 303 aud.)

Plačiau apie Arnoldą Pranckevičių

Darbo patirtis

Studijų metu stažavosi JAV Senate, Ilinojaus senatoriaus Richardo Durbino biure, dirbo Laisvosios Europos radijuje Vašingtone. 2004-2005 m. dirbo Prezidento Valdo Adamkaus patarėju vidaus politikos klausimais. 2006-2009 metais – Europos Parlamento delegacijų santykiams su Rusija, Ukraina ir Baltarusija administratorius. 2009 m. tapo Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto administratoriumi. Nuo 2009 m. liepos iki 2012 m. sausio dirbo Europos Parlamento pirmininko Jerzy Buzeko diplomatiniu patarėju. Buvo EP pirmininko išorės politikos komandos narys, patarinėjo Rytų politikos, ES plėtros strategijos, saugumo bei gynybos klausimais, kuravo santykius su Rusija, Rytų partnerystės šalimis, Baltijos ir Šiaurės valstybėmis, Vakarų Balkanais ir Turkija. 2012-2013 m. koordinavo specialią prezidentų P.Coxo ir A.Kwasniewskio derybinę misiją Ukrainoje. Nuo 2012 m. sausio paskirtas naujojo EP Pirmininko Martino Schulzo išorės politikos patarėju. Patarinėja Europos Rytų kaimynystės politikos, Šiaurės ir Baltijos regiono strategijos klausimais, kuruoja santykius su Rusija, Vakarų Balkanais ir Azijos šalimis. Arnoldas Pranckevičius nuo 2016 metų spalio yra Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas.

Išsilavinimas

1998 m. baigė Panevėžio 5-ąją vidurinę mokyklą, 1996–1997 m. mokėsi Montclair Kimberley akademijoje Naujojo Džersio valstijoje pagal ASSIST stipendijos programą. 1998–1999 metais studijavo Vilniaus universiteto (VU) Žurnalistikos institute. 1999-2002 m. JAV Colgate universitete Niujorko valstijoje įgijo tarptautinių santykių bakalauro laipsnį. 2002-2004 m. studijavo Paryžiaus politikos mokslų institute (Sciences Po), Europos studijų magistras.

Visuomeninė veikla

Belgijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkas. Briuselio debatų klubo įkūrėjas ir moderatorius. Arnoldas taip pat yra Global Lithuanian Leaders (GLL) patarėjas.