E. Vareikis pristatė knygą apie svajonių bendruomenę

Kovo 25 dieną, pirmadienį, 18 val., VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete buvo pristatyta Seimo nario Egidijaus Vareikio nauja knyga „Svajonių bendruomenė. Juodraštis“. Autorius ne tik pristatė savo knygą, bet ir kėlė provakuojančius klausimus, susijusius su ateities perspektyvomis.

„Svajonių bendruomenė. Juodraštis“ – tai knyga, kuri pradėta rašyti, bet nebaigta. Pasak autoriaus, ši knyga turėjo būti paprastas literatūrinis kūrinys, parašytas eseistine forma, kuriame kalbama apie žmonijos ateitį, apie galimas XXI a. istorijos prognozes. Tačiau rašydamas Egidijus Vareikis suprato, kad negalės baigti rašyti knygos apie pasaulio ateitį, nes tai tiesiog neįmanoma.

Tad knygos autorius sumanė nesibaigiančios knygos projektą, kuriame pats skaitytojas kada tik panorėjęs galėtų išbraukti nepasitvirtinusias prognozes, formuoti knygos tęsinius ar net pats baigti knygą. Visa tai lėmė, kad E. Vareikis naująją knygą pateikė kaip nebaigtą juodraštį, kuriuo tikimasi sukelti diskusijas.

Diskusijoms taip pat yra sukurta „Svajonių bendruomenės“ „Facebook“ paskyra, kurioje galima dalintis savo vizijomis, pastebėjimais ar idėjomis. Taip autorius siekia kartu su skaitytoju piešti ateities paveikslą bei kurti svajonių bendruomenę.

Šis Seimo nario E. Vareikio knygos pristatymas – tai puiki galimybė pažvelgti kitaip į XXI a. ateitį bei prisidėti prie knygos „Svajonių bendruomenė. Juodraštis“ kūrimo. Knygos pristatymas, kaip ir kiti VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto renginiai, buvo atviras visiems susidomėjusiems.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.