E. Freedmanas VDU surengs paskaitų ciklą

Spalio 15–18 dienomis Mičigano universiteto (JAV) „Fulbright“ programos mokslininkas Ericas Freedmanas Vytauto Didžiojo universitete skaitys viešų paskaitų ciklą tema „Žiniasklaidos socialinė atsakomybė“.

Ciklo metu bus aptariama spaudos laisvė ir nepakantumo sklaida, karo ir taikos žurnalistikos (angl. peace reporting and war reporting) praktikos ir funkcijos visuomenėje, visuomenės informavimo laisvė ir atsakomybė, žiniasklaidos korupcijos skandalai ir viešas pasitikėjimas žiniasklaida, rinkimų kampanijų nušvietimo žiniasklaidoje iššūkiai ir galimybės.

Paskaitų tvarkaraštis

Spalio 15 d. 11.15 val. Gedimino g. 44–302 „Spaudos laisvė ir nepakantumo sklaida žiniasklaidoje“ (angl. „Hate Speech versus Free Speech“)
Spalio 16 d. 11.15 val. Laisvės al. 53–408 „Karo ar taikos žurnalistika: žiniasklaidos atsakomybė ir funkcijos visuomenėje“ (angl. „Peace Reporting vs. War Reporting: Media Functions and Responsibility“)
Spalio 17 d. 13.15 val. S. Daukanto g. 28–407 „WikiLeaks ir visuomenės teisė būti informuotai“ (angl. „WikiLeaks and Public’s Right to Know“)
Spalio 18 d. 13.15 val. S. Daukanto g. 28–101 „Ruperto Murdocho žiniasklaidos imperijos skandalas ir visuomenės pasitikėjimas žiniasklaida“ (angl. „The Murdoch Empire Scandal and Public Trust in Media“)
Spalio 18 d. 16.15 val. K. Donelaičio g. 60–502 „Rinkimų kampanijos pristatymas žiniasklaidoje – aktualių naujienų nušvietimas"

Paskaitos vyks anglų kalba. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Prof. E. Freedmano vizitą VDU finansuoja Lietuvos mokslo taryba (sutarties Nr. VIZIT-3-SEM-067).

Apie E. Freedmaną

Ericas Freedmanas studijavo Mičigano universitete (JAV), vėliau Politikos mokslų magistro laipsnį įgijo Kornelio universitete (JAV), Niujorko universitete apgynė teisės daktaro laipsnį.

E. Freedmanas yra Mičigano universiteto Žurnalistikos instituto docentas, turintis ilgametę darbo žurnalistikoje patirtį, yra 10-ties knygų bei daugiau nei 40 mokslinių straipsnių autorius, 1994 metų Pulitzerio premijos laureatas, buvo išrinktas geriausiu metų dėstytoju Mičigano universitete.

Docentas E. Freedmanas 2011–2012 m. m. rudens semestre skaitė paskaitas Viešosios komunikacijos bakalauro bei Integruotos komunikacijos, Žurnalistikos ir medijų analizės magistro studijų studentams: „Komunikacijos kultūros ir kontekstai“, „Socialinės atsakomybės komunikacija“ (bakalauro studijų studentams), „Visuomenės organizacijos ir struktūros“ ir „Politinė komunikacija ir mediatizacija“ (magistro studijų studentams).

Daugiau informacijos apie E. Freedmano vizitą Lietuvoje galima rasti čia.