„Džiazadienio“ svečiai – Prano Kentros džiazo kvartetas

Kovo 25 d., trečiadienį, 19 val., gyvos muzikos klube „Punto Jazz palėpė“ (Kęstučio g. 6) tęsiasi savaitinių džiazo koncertų ciklas „VDU džiazadieniai“. Šįkart renginyje – ypatingi svečiai: VDU Muzikos akademijos dėstytojo Prano Kentros tarptautinis džiazo kvartetas.

Kvarteto repertuare – tikrų tikriausias kokteilis džiazo gurmanams: nuo minimalistinių, meditacinių, daugiabalsių improvizacijų iki drastiškų elektroninių efektų, muzikos metrų, gitarų ir būgnų „ištaškymo“ momentų.

Koncerto dalyviai

• Pranas Kentra – elektrinė gitara;
  • Jurgis Baltrušaitis – vokalas, elektronika;
  • Bensonas Itoe (Kamerūnas/Nyderlandai) – bosinė gitara;
  • Stefanas Goranov (Bulgarija/Nyderlandai) – mušamieji.

Apie šiuos atlikėjus olandų džiazo muzikos kritikas Eddy Determeyeris yra pasakęs: „Trance, rock, free jazz, blues – visus elementus galima išgirsti šio kolektyvo muzikoje. (…) Nepaisant ganėtinai jauno muzikantų amžiaus, koncerte jie skambėjo kaip vientisas vienetas, kartais pavirsdami į ištisą energijos jėgainę, kuriai nanotechnologijos nebepajėgtų rodyti kelio“.

Pranas Kentra

Pranas Kentra – Prins Claus konservatorijos Nyderlanduose ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas. Lietuvoje P. Kentra koncertavo su daugeliu lietuvių džiazo muzikantų, Šv. Kristoforo, Klaipėdos kameriniais orkestrais, Kauno ir Vilniaus bigbendais bei šiuolaikinės akademinės muzikos ansambliu „Sinestesis“, su kuriuo šių metų pradžioje įrašė būsimą „Sinestesis” albumą. Grojo su įvairiais projektais Olandijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Šveicarijoje, Bulgarijoje, Slovėnijoje, Baltijos šalyse.

2013 metais Pranas Kentra kartu su savo trio laimėjo „Gitarų šėlsmo“ konkursą Vilniuje. 2014 m. išleido debiutinį albumą „Vague Memoirs“. Jau trečius metus dirba pedagoginį darbą VDU Muzikos akademijos Džiazo katedroje ir J. Gruodžio konservatorijoje.

Benson Itoe

Bensonas Enowben Itoe – bosistas, kilęs iš Kamerūno, vėliau studijavęs Nyderlanduose džiazo muziką. Neseniai grįžęs po magistrantūros studijų iš Niujorko, JAV, Bensonas šiuo metu gyvena Olandijoje, kur aktyviai koncertuoja ir turi šeimą.

Nuo vaikystės Afrikos ritmų ir harmonijų pasaulį perpratęs muzikantas turi savitą, neįprastą skambesį, užburia puikiu ritmo pojūčiu ir pozityvia, šviesia muzikine energija. Jo šviežias ir autentiškas įvairių stilių mišinys domina daugelį muzikantų Nyderlanduose, kur afrikietis šiuo metu koncertuoja su tokiais vietiniais bei užsienio atlikėjais kaip Owenas Hartas jaunesnysis, Adedeji Adetayo, Yunmi Choi grupė.

Bensoną Itoe taip pat galima išgirsti debiutiniame bene ryškiausios tarptautiniu mastu Lietuvos džiazo vokalistės Viktorijos Pilatovič 2012 m. kompaktiniame diske „Nica’s Blues“.

Jurgis Baltrušaitis

Jurgis Baltrušaitis – vokalistas, dainų autorius, kompozitorius. 2012 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazinio vokalo specialybę. Kaip pagrindinis ar pritariantis vokalistas koncertavo „Orange Warsaw Festival“, „Kaliningrad City Jazz“, „Heineken Open’er“, „Sostinės dienos“, „Vilnius Jazz Young Power“, „Vilnius Jazz“ festivaliuose, „Jazz Voices“, „Sing Up“ ir kt. konkursuose.

Šiuo metu J. Baltrušaitis studijuoja kompoziciją Briuselio karališkojoje konservatorijoje bei eksperimentuoja jungdamas džiazo, roko ir elektroninės muzikos žanrus. Taip pat rašo muziką kino filmams, aktyviai dalyvauja tarptautiniuose muzikiniuose projektuose.

Stefanas Goranovas kaip muzikantas yra išbandęs įvairius muzikos stilius. Prieš išvykdamas 2007 m. studijuoti ir gyventi į Olandiją, jis grojo vienoje iš populiariausių punk/new wave grupių Bulgarijoje „AS“ bei metalo grupėje „Vortex“, su kuria įrašė du albumus. Taip pat jis yra grojęs daugybėje šou, kuriuos pristatė „Sleepwalkingz Crew“ – populiariausia Bulgarijos breiko šokių grupė.

Prins Claus konservatorijoje S. Goranovas studijavo mušamųjų klasėje su Steve‘u Altenbergu (JAV) ir pasaulinio garso būgnininkais Gene‘u Jacksonu bei Ralphu Petersonu jaunesniuoju (JAV). Po studijų jis metus dirbo džiazo muzikantu kruiziniuose laivuose, taip aplankydamas atokiausius pasaulio kampelius.

S. Goranovas šiuo metu gyvena Olandijoje, aktyviai koncertuoja Europoje su įvairaus dydžio džiazo kolektyvais, rašo savo kompozicijas, aranžuoja muziką trio, kvartetui ir didesniems ansambliams, domisi savo šalies liaudies muzikos ritmais ir juos plačiai taiko savo muzikiniame arsenale.

Kiti džiazo kvarteto koncertinio turo pasirodymai vyks:

Kovo 26 d. – Vitražai („Saulė“), Šiauliai
Kovo 27 d. – Rūdninkų knygynas, Vilnius
Kovo 28 d. – Kurhauzas, Birštonas

Kvarteto puslapis
Kvarteto puslapis socialiniame tinkle „Facebook“

Apie „VDU džiazadienius“