Dr. Laimai Bucevičiūtei – Nepriklausomybės stipendija

Antradienį, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, istorikei, Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos katedros lektorei dr. Laimai Bucevičiūtei Seime įteikta penktoji Valstybės Nepriklausomybės stipendija.

Įteikdamas stipendiją Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas pabrėžė, kad jauni žmonės, pasirinkdami tyrinėti mūsų valstybės istoriją, atranda vis naujų dalykų ir svariai prisideda prie Lietuvos valstybingumo puoselėjimo ir stiprinimo. Pasak jo, kasmet įteikiama Nepriklausomybės stipendija tapo puikia tradicija, kurią būtina toliau puoselėti, taip skatinant jaunuosius mokslininkus kurti Lietuvos labui.

Laureatę pasveikino Valstybės Nepriklausomybės stipendijos skyrimo komisijos pirmininkas Eugenijus Jovaiša ir Vytauto Didžiojo universiteto studijų prorektorius doc. Kęstutis Šidlauskas.

Komisijai pateiktame projekte VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Istorijos katedros jaunoji tyrėja pristatė rengiamą monografiją „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XV–XVI a.: valstybės erdvės ir jos sienų samprata“.

Valstybės Nepriklausomybės stipendijos skirtos skatinti Lietuvos piliečius pasirinkti mokslininkų karjerą, grįžti į mokslo tyrimų sritį arba likti mokslo tyrimų srityje, galinčioje pasitarnauti Lietuvai, taip pat didinti pasitikėjimą Lietuvos valstybe, skatinti visuomenę, o ypač jos jaunąją kartą, dirbti valstybės labui ir gerovei.

Stipendijos skiriamos humanitarinių ir socialinių mokslų pakraipos jauniesiems mokslininkams (iki 33 metų) už Lietuvos valstybingumo stiprinimui svarbius mokslo tyrimus.

Konkurso laureato stipendija dalijama į dvi dalis. Pirmoji stipendijos dalis įteikiama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją. Antroji skiriama po metų, kai laureatas pateikia įgyvendintą tyrimo projektą.

Stipendija yra 300 bazinių socialinių išmokų dydžio.