Diskutuos apie Sirijos pabėgėlių krizę

Spalio 1 d., ketvirtadienį, 16 val., VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52-404) Jungtinių Tautų studentų klubas surengs diskusiją apie Sirijos pabėgėlių krizę.

Jau daugiau nei 220 tūkst. žmonių žuvo per ketverius metus nuo Sirijos pilietinio karo pradžios. Jungtinių Tautų duomenimis, 7,6 mln. žmonių šalies viduje turėjo priverstinai palikti savo namus (angl. internally displaced), o iki 2015 m. pabaigos pabėgėlių skaičius gali išaugti net iki 4,27 mln. – tai pats didžiausias žmonių egzodas (masinis išsikėlimas) nuo Ruandos genocido 1994 m.

Daugiau nei pusė visų Sirijos pabėgėlių yra jaunesni nei 18 metų. Milijonai jų buvo priversti mesti mokyklą.

Daugiau nei 4 mln. pabėgėlių iš Sirijos persikėlė į jos artimiausias kaimynines šalis: Turkiją, Jordaniją, Libaną ir Iraką. Daugybė jų pasklido Europoje, taip praplėsdami krizę žymiai plačiau, nei siekė jos pradinės ribos. Krizei pasiekus Europos slenkstį, žemyno šalių vadovams dabar teks sunki užduotis atvykėlius perkelti.

Diskusijoje bus kalbama apie Sirijos karo padarinius ir galimus besiplečiančios pabėgėlių krizės sprendimus. Renginyje dalyvaus du pranešėjai. Aplinkosaugos žurnalistas ir vystymo labui skirtų tyrimų mokslininkas Raulis Cazanas kalbės apie pasaulinės klimato kaitos vaidmenį Sirijos pilietiniame kare ir pabėgėlių krizėje. Tuo tarpu VDU Sociologijos katedros vedėja doc. dr. Milda Ališauskienė aptars krizės sociologinius aspektus – pabėgėlių asimiliaciją Europos valstybėse, stereotipus, rasizmą ir kaip jis paveikia integracijos procesą. Dėl trečio pranešėjo organizatoriai dar nėra apsisprendę.

„Tikimės, kad prisijungsite prie mūsų šiame labai svarbiame renginyje ir pasidalinsite savo klausimais bei nuomonėmis apie didžiausią mūsų laikų žmogaus teisių katastrofą“, – sako organizatoriai.

Renginys vyks anglų kalba.