Diskutuos apie religijos įvairėjimą šiais laikais

Balandžio 24–27 dienomis VDU vyks tarptautinė konferencija „Religijos įvairėjimo procesai pasaulyje ir Centrinėje bei Rytų Europoje“, kurią organizuoja Tarptautinė religijos studijų Rytų ir Centrinėje Europoje asociacija (International Study of Religion in Eastern and Central Europe Association – ISORECEA), bendradarbiaudama su VDU Sociologijos katedra ir Lietuvos religijotyrininkų draugija.

Pasak VDU Sociologijos katedros vedėjos doc. dr. Mildos Ališauskienės, tokio didelio masto ir aukšto lygio tarptautinė mokslinė konferencija Sociologijos katedroje bus organizuojama pirmą kartą. „Tai didelis įvykis katedros gyvenime – konferencijos surengimas galutinai įtvirtina religijos sociologijos tyrimų kryptį tarp kitų Sociologijos katedroje vykdomų tyrimų“, – paaiškino docentė.

ISORECEA konferencija svarbi ir VDU, nes ji parodo akademinių religijų tyrimų reikšmingumą tarp kitų šiame universitete atliekamų mokslinių tyrimų. „Džiugu, jog VDU tampa vieninteliu universitetu Lietuvoje, kuris gali didžiuotis atliekamais socialinės religijos reiškinio dimensijos tyrimais“, – pabrėžė doc. dr. M. Ališauskienė.

2014 m. ISORECEA konferencijos tema – religijos įvairėjimo procesai šiuolaikinėje visuomenėje – yra aktuali ir kelianti mokslines diskusijas tarptautinėje akademinėje bendruomenėje jau ne pirmus metus. Kintanti globali socialinė situacija neišvengiamai veikia ir religijos sritį. Skirtingai nei prognozavo kai kurie socialinių mokslų pradininkai, religija šiuolaikinėje visuomenėje nėra nustumiama į visuomenės gyvenimo paribius – vis aiškiau pastebimas religijos gyvybingumas viešojoje erdvėje, o individualaus religinio gyvenimo pokyčiai įvairiose pasaulio vietose skatina tirti ir diskutuoti apie religijos įvairėjimo procesus šiuolaikinėse visuomenėse.

Konferencijoje didelis dėmesys bus skiriamas Centrinės ir Rytų Europos visuomenėse vykstančiam religinės įvairovės reiškiniui ir įvairiems jo aspektams. Susidariusi kintanti, dinamiška ir įvairialypė religinė situacija kelia įvairius klausimus: kaip šios visuomenės prisitaiko prie religijos įvairėjimo? Kaip valstybės reaguoja į besikeičiančią religinę situaciją?

Į šiuos ir daugelį kitų klausimų bus mėginama atsakyti šių metų tarptautinėje ISORECEA konferencijoje, kurioje dalyvaus daugiau nei 90 mokslininkų iš viso pasaulio: Centrinės, Rytų ir Vakarų Europos, JAV bei Pietų Afrikos Respublikos.

Konferencijos kalba – anglų.

Daugiau informacijos