Diskutuos apie miesto veidą – viešąsias erdves

1339

Birželio 4 d., ketvirtadienį, 18 val., VDU didžiosios salės fojė (S. Daukanto g. 28), Kauno gatvės meno festivalis „Nykoka“ ir VDU kviečia į diskusiją „Viešoji erdvė – formuojama tapatybė“.

Diskusijos tikslas – atkreipti dėmesį į viešąją erdvę, pakalbėti apie tai, kad būtent ji yra žmonių kasdienybės ir elgesio atspindys, vieta, kur formuojamas tam tikras mąstymas, mentalitetas, kitaip tariant – išorinis pasaulis formuoja vidinį. Pasak organizatorių, būtent viešosios miesto erdvės yra jo veidas.

Diskusiją ves filosofas, VDU Socialinės ir politinės teorijos katedros vedėjas prof. dr. Gintautas Mažeikis. Dalyviai: architektai Gintaras Balčytis, Vytautas Buinevičius, sociologė Dalia Čiupalaitė, literatūrologė Goda Volbikaitė ir Kauno miesto savivaldybės atstovas Povilas Mačiulis.

„Šių abiejų urbanistinių-psichologinių-filosofinių tyrimų potemė ir yra „Viešoji erdvė – formuojama tapatybė“, formuojamas mąstymas ir elgesio būdas. Atitinkamai diskutuojama apie situacionizmo ir postsituacionizmo idėjas, naująjį urbanizmą, situacijos keitimą. Kaip tai taikytina ir kur tai taikytina Kaune? Kokių pavyzdžių esama Lietuvoje ir užsienyje?“, – diskusiją pristatė prof. dr. G. Mažeikis.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Festivalio tinklalapis

„Facebook“ puslapis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.