Diskutuos apie LGBT teises

1084

Gegužės 13 d., trečiadienį, 15 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks seminaras apie LGBT teises.

„Norint žmonėms suteikti jų teises, nereikia jokių kompromisų. Norint gerbti asmenybę, nereikia jokių pinigų. Norint suteikti žmonėms laisvę, nereikia jokių politinių susitarimų. Norint sunaikinti priespaudą, nereikia jokių apklausų“, – sakė Harvey Milkas.

LGBT teisės yra vis dar viena didžiausių tabu temų Lietuvoje. Kaip žmogaus teisių rėmėjas, Jungtinių Tautų studentų klubas siekia suteikti platformą, kurioje studentai gali aptarti šią svarbią tolerancijos siekiančią temą.

Tiek vyrų, tiek moterų tos pačios lyties seksualinis aktyvumas yra teisėtas Lietuvoje, tačiau nei gėjų santuoka, nei civilinės tos pačios lyties partnerystės nėra galimos. Nors homoseksualumas buvo dekriminalizuotas 1993 m., istorinis palikimas gėjams ir lesbietėms lėmė ribotas teises. Apsauga nuo diskriminacijos buvo įtvirtinta įstatymuose kaip vienas iš įstojimo į Europos Sąjungą kriterijų, o 2010 m. Vilniuje įvyko pirmasis gėjų paradas.

Požiūris į gėjus ir lesbietes išlieka labai neigiamas. 2006 m. atlikta ES valstybių apklausa parodė, jog Lietuvoje 17 proc. žmonių palaiko gėjų santuokas, o 12 proc. – jų teisę įsivaikinti. Kitas tyrimas, taip pat atliktas 2006 m., parodė, kad 42 proc. respondentų palaikytų tos pačios lyties asmenų civilinės partnerystės įstatymą, 12 proc. – tos pačios lyties asmenų santuokos, 13 proc. – įsivaikinimo. Nuo to laiko tos pačios lyties porų teisių palaikymas ženkliai sumažėjo ir vis dar mažėja. 2012 m. tyrimas atskleidė, kad 10 proc. žmonių pritaria tos pačios lyties asmenų partnerystėms, 7 proc. – tos pačios lyties santuokoms. Identiškas tyrimas 2013-iaisiais parodė, jog partnerystę palaiko tik 7 proc., o santuokas – tik 5 proc.

2011 m. surašymo metu buvo deklaruoti tik 24 tos pačios lyties asmenų šeimų namų ūkiai.

Kviestinis renginio pranešėjas – Lietuvos gėjų lygos Projektų koordinatorius Tomas Vytautas Raskevičius.

T. V. Raskevičius įgijo politikos mokslų bakalauro laipsnį Vilniuje ir žmogaus teisių įstatymo magistro laipsnį Vidurio Europos universitete. Jis taip pat yra dirbęs JAV ambasadoje Lietuvoje ir LR Užsienio reikalų ministerijoje.

Organizatoriai kviečia prisijungti ir drauge aptarti, kaip Lietuva gali pralaužti šią LGBT tabu temą ir siekti tolerantiškesnės aplinkos mažumoms Lietuvoje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.