Diskutavo apie klimato kaitos poveikį studentams

Kovo 17 d. VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52–211) vyko prof. Gvidono Labecko paskaita „Ar klimato kaita veikia studentų papročius?“, kurios metu inžinierius, profesorius, gyvenantis Kaune jau apie 50 metų, pasakojo ne tik apie klimato kaitą, bet ir apie studentų tradicijas, kadaise sovietmečiu Kaune veikusį studentų radiją, transliavusį vakarietišką muziką, ir kitus įdomius dalykus.

Tai buvo pirmasis klubo „Kauno Baziliskas“ susirinkimas, kuriame profesorius dalijosi savo gyvenimiškąja patirtimi, įgyta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse, tokiose, kaip Danija ar Filipinai. Pasakodamas jis stengėsi atskleisti tiek lietuvių, tiek ir užsieniečių studentų požiūrį į ekologiją bei kokiais būdais žmonės įvairiose šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, skatina saugoti gamtą, taupyti neatsinaujinančius energijos išteklius.

Renginio dalyviai taip pat išgirdo pasakojimų apie profesoriaus G. Labecko vaikystę Zarasuose, apie jo studijų laikus, sužinojo, kaip klimatas tuomet veikė žmonių buitį ir kuo jo įtaka kasdienybei skyrėsi nuo dabartinės. Inžinierius išskyrė pagrindinius ir perspektyviausius būdus, kaip būtų galima taupyti neatsinaujinančius energijos išteklius ir priprasti prie ekologiškesnio gyvenimo būdo. Kaip teigė jis – „Taupus – nereiškia skūpus“. Paskaita sukūrė bendrą įspūdį apie ekologijos poveikį studentų gyvenimo būdui anksčiau ir dabar – ne tik Lietuvoje, bet ir kitose panašaus klimato šalyse. Suformuluotos išvados privertė susimąstyti, kaip stipriai mus veikia civilizacija bei kokią didelę įtaką gamtai daro žmogus nuo pat industrializacijos pradžios.

Renginio skelbimas