Diskutavo apie žurnalistikos etikos kodeksus šiandienos redakcijose (VIDEO)

Balandžio 12–13 d. Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedra ir „Transparency International” Lietuvos skyrius kvietė dalyvauti „Žurnalistų pusryčių“ iniciatyvos mokymuose žurnalistikos studentams „Veikiantis etikos kodeksas šiandienos redakcijoje“. Mokymus vedė ilgametė BBC žurnalistė, radijo ir televizijos žurnalistikos lektorė, mokymų vadovė Diane Kemp.

Mokymų metu dalyviai darbo grupėse aptarė įvairius žurnalistų etikos kodeksus (Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą, Tarptautinės žurnalistų federacijos etikos kodeksą, kitų šalių žurnalistų etikos kodeksus) ir diskutavo, kiek jie aktualūs ir pritaikomi šiandienos žurnalistikoje.

Kita mokymų dalis buvo skirta naujienų kūrimui ir redakcijos darbo simuliacijoms bandant teorines žinias suderinti su praktikoje iškylančiomis problemomis. Dalyviai taip pat sprendė, kaip per žurnalistų profsąjungas ar savomis iniciatyvomis kelti žurnalistų darbo kokybę.

Mokymai „Veikiantis etikos kodeksas šiandienos redakcijoje“ – tai intensyvus praktinių užsiėmimų ciklas, kurio metu buvo taikomas „mokymosi darant” (angl. learning by doing) metodas. Atskirų užsiėmimų metu buvo atliekami pratimai ir užduotys grupėse. Mokymų dalyviai buvo skatinami dalintis savo žiniomis bei kartu su lektore ir kolegomis ieškoti sprendimų, kaip geriausiai spręsti redakcijoje iškylančius iššūkius.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą ir Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą.