Diskutavo apie VDU absolventų karjerą

2385

Antrąją „Kokybės savaitės“ dieną pradėjo renginys, skirtas VDU absolventų karjeros klausimams aptarti.

Renginyje dalyvavo VDU Mokslo prorektorius, profesorius Juozas Augutis, Kokybės ir strategijos tarnybos direktorė dr. Rita Bendaravičienė, VšĮ „Verslo praktikų centro“ direktorius dr. Osvaldas Stripeikis, Karjeros centro vyr. specialistės Jovita Gudaitytė ir Loreta Montrimaitė ir VDU absolventai Egidijus Buika bei Asta Pukaitė-Kajokė. Pasiklausyti pranešimų susirinko bendruomenės nariai: tarnybų darbuotojai, Studentų atstovybės nariai, studentai.

Tardamas sveikinimo žodį prof. J. Augutis išreiškė viltį, kad Kokybės savaitės renginiai paskatins su absolventų karjera susijusias diskusijas universitete. Profesorius priminė,  kad prieš du dešimtmečius būtent VDU buvo vienas pirmųjų Lietuvos universitetų, pradėjusių tokias iniciatyvas. Nors pagrindinis universiteto tikslas neturėtų būti efektyvaus studentų įsidarbinimo siekis, vis dėlto šiandieniniame pasaulyje šis klausimas tampa vis aktualesnis. Dėl to prof. J. Augutis kvietė visus universiteto darbuotojus diskutuoti, kokiais būdais galima padėti savo studentams.

DSC_5470

Dr. Rita Bendaravičienė pranešime „Įsidarbinamumo ir darbo užmokesčio analizė“ pasakojo, kaip darbo rinkoje sekasi VDU absolventams. Pristatydama įsidarbinimą lemiančius veiksnius dr. R. Bendaravičienė džiaugėsi, kad universitetas rengia įvairiapusiškas kompetencijas turinčius, universalius darbuotojus – būtent šios savybės vertinamos kaip vienos svarbiausių ieškant darbo. Be to, remiantis naujausiais Lietuvos darbo biržos duomenimis, VDU ruošia potencialius darbuotojus beveik visoms paklausiausioms profesijoms (net 14 iš 23). „Esame visur ir visur esame sėkmingi“, – sakė dr. R. Bendaravičienė. Svarbu, kad jau ne vienerius metus patys universitete mokęsi studentai VDU vertina labai gerai arba geriausiai.

Dr. Osvaldas Stripeikis pranešime „Studentų verslumo skatinimas“ pristatė VDU „Verslo praktikų centro“ veiklas. Centro direktorius akcentavo: „Verslumas įgyjamas ne auditorijose, o praktinėse simuliacijose. Studijų procesas ir verslumo kompetencijų ugdymas turi vykti lygiagrečiai“.

Šis universiteto padalinys siekia ugdyti jauno žmogaus verslumą ir veikia trimis kryptimis: konsultuoja turinčiuosius verslo idėją, ugdo verslumo kompetencijas ir rengia studentus tiksliniam įsidarbinimui. Dr. O. Stripeikis skatino studentus prisijungti prie „Entreprenerio akademijos“ – 2015 m. balandžio mėnesį „Verslo praktikų centras“ organizuoja dvi patyrimines stovyklas ir seminarus. Šie renginiai orientuoti į verslumo kompetencijų ugdymą.

DSC_5467

VDU Karjeros centro vyr. specialistės Jovita Gudaitytė ir Loreta Montrimaitė supažindino su studentams ir absolventams teikiamomis centro paslaugomis. Paslaugos orientuotos į skirtingus studentų tipus: ieškantiems, aktyviems, bandantiems ir drąsiems.

Renginio dalyviai turėjo unikalią galimybę pasiklausyti dviejų įkvepiančių VDU absolventų sėkmės istorijų.

Įmonių UAB „Signata“, UAB „Skaitmeninis amžius“ („Copy1“), UAB „Novakopa“ steigėjas, akcininkas Egidijus Buika pradiniu savo profesinės karjeros tašku laiko veiklą VDU Studentų sąjungoje 1992 m. „Dirbau daug ir neapmokamai, tačiau jaučiau, kad tai atneš dividendų ateityje“, – sakė E. Buika, kviesdamas būsimus absolventus nebijoti rizikuoti ir visuomet eiti savo keliu.

Įmonės „Devbridge Group“ projektų vadovė Asta Pukaitė-Kajokė VDU vadina pirmuoju langu į savo profesinį pasaulį. „Niekada nesigailėjau, kad pasirinkau studijuoti VDU. Čia advokatas visuomet būdavo studento, o ne sistemos pusėje“. Pasak jos, labai svarbu daryti tai, ko trokšti, būti atviram, pasitikėti savimi ir nebijoti iššūkių. „Sunkūs, ne lengvi klientai mane užaugino“.

Renginį užbaigė optimistiškas Studijų prorektoriaus prof. Kęstučio Šidlausko žodis. „Nors universitete taip pat būna „tuščių apsukų“ – tuščių auditorijų, nesuinteresuotų studentų ar dėstytojų – tokie procesai neturėtų dominuoti. Šios savaitės metu mes turime unikalią galimybę mokytis, kaip ugdyti visų bendruomenės narių suinteresuotumą. Kaip rašė A. Puškinas – iš kibirkšties įsiliepsnos ugnis. Gal ir ne pati didžiausia, bet ji be jokios abejonės yra prasminga“, – sakė prorektorius.

Tikimasi, kad prof. Kęstučio Šidlausko žodis bendruomenę paskatins dar aktyviau dalyvauti VDU Kokybės savaitės renginiuose.

Jono Petronio nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.