Diskusijoje ir filmų peržiūroje – apie priekabiavimą

302

Balandžio 18 d., trečiadienį, 13.15 val., VDU mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23-106), vyks diskusija ir trumpametražių filmų peržiūra „#ThatsHarassment: pakalbėkime atvirai“, skirta seksualinio priekabiavimo problematikai aptarti. Renginyje bus rodomi filmai, kuriuose vaidina E. Rossum, C. Nixon, D. Schwimmer ir kiti garsūs aktoriai. Diskusijoje dalyvaus VDU, Lygių galimybių centro ir kitų institucijų atstovai, JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall.

Po platų atgarsį susilaukusių pasakojimų apie seksualinį priekabiavimą (#MeToo) JAV ir Lietuvos visuomenėje, kviečiame VDU universiteto bendruomenę – studentus bei dėstytojus pakalbėti šia tema. Kokios yra šio reiškinio priežastys, kas yra “normalus” bendravimas, kodėl apie seksualinį priekabiavimą yra dažniausiai nutylima, nenoriai kalbama? Kodėl iškyla dvigubų standartų dilema ir vis dar gajus požiūris, smerkiantis auką? Ar visuomenė ir jos požiūris gali keistis?

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas kartu su JAV ambasada rengia viešą diskusiją „#ThatsHarassment: pakalbėkime atvirai”, kurioje dalyvaus žmogaus teisių, lygių galimybių plėtros, socialinių mokslų bei komunikacijos specialistai. Diskusijos vedėja – prof. Kristina Juraitė.  Renginyje taip pat bus rodomas įtaigus kinas – JAV  trumpo metražo filmai šia tema, kuriuose vaidina žymūs JAV aktoriai: Emmy Rossum, Bobby Cannavale, Noah Emmerich, Cynthia Nixon, David Schwimmer ir kiti.

Susirinkusius pasveikins J. E. JAV ambasadorė Anne Hall. Diskusijos dalyviai:

  • Margarita Jankauskaitė (Lygių galimybių centras)
  • Vilana Pilinkaitė (Lygių galimybių centras)
  • Birutė Sabatauskaitė (Žmogaus teisių centras)
  • Laima Vengalė-Dits (Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba)
  • Prof. Milda Ališauskienė (VDU)
  • Prof. Kristina Juraitė (VDU).

Renginys vyks lietuvių kalba.

Apie #ThatsHarassment

Renginio plakatas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.