Diskusijoje: ar įmanomas vėžio gydymas elektrošoku?

Kovo 28 d., antradienį, 18 val. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 310 aud.) vyks jaunųjų mokslininkų viešoji diskusija, kurios metu VDU Gamtos mokslų fakulteto doktorantas Baltramiejus Jakštys pristatys tyrimą „Ar įmanomas vėžio gydymas elektrošoku?“.

Vėžio gydymui šiandien pasitelkiami įvairiausi metodai, tokie kaip chirurginis auglio pašalinimas, chemoterapija, jonizuojančioji spinduliuotė ir kt., tačiau šie metodai dažnai palieka stiprius šalutinius padarinius net ir po sėkmingo vėžio išgydymo. Atsižvelgiant į metodų efektyvumo ir silpnesnio šalutinio poveikio gydomam organizmui poreikį, nuolat išbandomi nauji vėžio gydymo metodai.

Pristatymo metu aptarsime, kas yra vėžys apskritai, dėl ko šia liga susergama, bei bandysime išsiaiškinti, ar įmanoma gydyti vėžį pasitelkiant elektrošoką, šio metodo pliusus ir minusus.

Baltramiejus Jakštys yra trečio doktorantūros kurso biofizikos krypties studentas, tyrimus atliekantis elektroporacijos, elektrochemoterapijos, elektroekstrakcijos ir ląstelių žūties tematikose. Jis turi 7 metų darbo ląstelių kultūrų laboratorijoje patirtį. B. Jakštys yra VDU Gamtos mokslų fakulteto tarybos narys, VDU doktorantų klubo narys, Akademinės jaunimo mokslinės draugijos „AJMD Modusas“ alumnas, dvejus metus iš eilės įvertintas VDU aktyviausių doktorantų stipendija ir LMT stipendija doktorantams.

Renginio informacija socialiniame tinkle „Facebook“.

Diskusiją organizuoja Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga.

Daugiau informacijos: