VDU lankėsi Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius

2061

Lapkričio 23 d. Vytauto Didžiojo universitete lankėsi Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Vizito metu ministras susitiko su universiteto ir Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto vadovybe bei aptarė galimybes toliau plėtoti ministerijos ir VDU bendradarbiavimą, rašoma ELTA pranešime. Lankydamasis universitete L. Linkevičius dalyvavo ir baigiamajame paskaitų ciklo „Diplomatai atvirai“ renginyje, kuriame su VDU studentais diskutavo apie Lietuvos užsienio politikos iššūkius.

Ministras Linas Linkevičius pažymėjo, kad VDU yra svarbus socialinis partneris, padedantis formuoti Lietuvos užsienio politiką, o Kaunas yra neatsiejama Lietuvos diplomatijos istorijos ir dabarties dalis. Susitikime VDU ir Užsienio reikalų ministerija sutarė tęsti bendradarbiavimą energetinio saugumo, strateginės komunikacijos, Rytų partnerystės programos skatinimo, diplomatinio paveldo įamžinimo ir aktualizavimo, diasporos politikos formavimo ir įgyvendinimo ir užsienio politikos formavimo srityse.

„Noriu padėkoti universitetui už aktyvų bendradarbiavimą su ministerija. Šis abipusiškai naudingas bendradarbiavimas praturtina Lietuvos diplomatinę tarnybą. Džiaugiuosi, kad galėsime jį tęsti ir ateityje“, – sakė ministras.

Dėkingumą už palaikomus ryšius išreiškė ir VDU rektorius prof. Juozas Augutis. „Esame labai dėkingi ministerijai už patirtis, kurias suteikia šis bendradarbiavimas, ir tikimės ir toliau kartu siekti Lietuvai ir aukštajam mokslui reikšmingų tikslų“, – pažymėjo rektorius.

Linas Linkevičius yra buvęs Lietuvos ambasadorius Baltarusijos Respublikoje (2012 m.) ir ambasadorius misijoje prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (1997-2000 m. ir 2005-2011 m.), nuo 2012 m. einantis užsienio reikalų ministro pareigas.

Renginio puslapis socialiniame tinkle „Facebook“