Danų profesorius – apie ankstyvąją krikščionybę

Kovo 27 d., ketvirtadienį, 17 val., VDU Sociologijos katedroje (K. Donelaičio g. 52–309) vyks Pietų Danijos universiteto profesoriaus Mikaelio Rothsteino vieša paskaita „Ankstyvoji krikščionybė kaip naujasis religinis judėjimas“.

Renginio metu prof. M. Rothsteinas primins, jog nauji religiniai judėjimai nėra tik šių laikų fenomenas, ir palygins juos su ankstyvuoju Jėzaus religiniu judėjimu Palestinoje.

VDU Sociologijos katedros vizituojantis dėstytojas prof. M. Rothsteinas šį pavasarį taip pat skaitys intensyvų kursą anglų kalba „Kokybiniai metodai religinių pasaulėžiūrų ir praktikų tyrimuose“. Kovo 24-28 dienomis vyksiančio kurso metu studentai pasitelks įvairius pavyzdžius studijuodami kokybinių metodų naudojimą religijos tyrimuose. Kurso tikslas – vystyti studentų gebėjimus naudojant kokybinius metodus interpretuoti religinį elgesį, tekstus, retoriką ir socialinio konteksto ypatumus.

Studentai paskaitose aptars pagrindinius kokybinius metodus, naudojamus religijos tyrimuose, ir mėgins patys kurti tyrimo instrumentus. M. Rothsteinas taip pat pristatys įvairius pavyzdžius bei empirinių tyrimų duomenis, kurie studentams padės dar geriau suvokti kokybinės metodologijos taikymą religijos tyrimuose.

Mikaelis Rothsteinas yra religijos istorijos profesorius Pietų Danijos universitete bei vizituojantis dėstytojas VDU Sociologijos katedroje. Jis yra įvairių knygų apie religijas (tarp jų ir naująsias) autorius. Šiuo metu profesorius atlieka tyrimus, susijusius su įvairiomis naujosiomis bei vietinių žmonių religijomis, ypač Havajuose. M. Rothsteinas yra parengęs knygas „Belief Transformations“ (1996 m.), Secular Theories in the Study of Religion“ (sud. su Timu Jensenu, 2000 m.), „New Age and Globalization“ (sud. 2001 m.), „Handbook of the Theosophical Current“ (sud. su Olavu Hammeriu, 2012 m.), Cambridge Companion to New Religious Movements“ (sud. su Olavu Hammeriu, 2012 m.).