Danijos ambasadorius Lietuvoje skaitys paskaitą VDU

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas kovo 2 d. 15:15 val. kviečia visą universiteto ir Kauno miesto bendruomenę į VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 103 aud.) vyksiančią Danijos ambasadoriaus Lietuvoje Dan E. Frederiksen viešą paskaitą tema: „Danija pasaulyje: užsienio politikos prioritetai ir veiksmai“.

Paskaitos metu diplomatas pristatys strateginius veiksmus, kuriuos Danija, kaip maža valstybė, naudoja užsienio politikoje. Taip pat bus diskutuojama apie Danijos ir Lietuvos diplomatinius ryšius, geopolitiką ir bendradarbiavimą.

D. E. Frederiksenas – šeštasis Danijos ambasadorius Lietuvoje. Diplomatas turi politikos mokslų išsilavinimą, nuo 1990 m. dirba Danijos diplomatinėje tarnyboje. D. E. Frederiksenas yra dirbęs Danijos atstovybėse Jungtinėse Tautose Ženevoje, Danijos užsienio reikalų ministerijoje vadovavo Pietų Afrikos, Tarptautinio bendradarbiavimo ir aplinkosaugos klausimų bei Jungtinių Tautų ir Pasaulio banko departamentams. 2007–2012 m. ėjo ambasadoriaus Pietų Afrikos Respublikai pareigas, prieš paskyrimą buvo ambasadoriumi Ugandoje.