Dalyvavo akcijoje „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“

Gegužės 31 d. VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dėstytojai ir studentai dalyvavo akcijoje „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, kurią surengė iniciatyva „Baltoji banga“ ir asociacija „Investors’ Forum“.

Akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ skatina prisidėti prie šalies gerovės ir didinti piliečių sąmoningumą apie „šešėlio“ žalą Lietuvos piliečiams. Šiais metais akcija rengta Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse, siekiant paraginti visuomenę ateities kartoms kurti tokią Lietuvą, kurioje nebūtų vietos „šešėliui“.

Ankstų rytą akcijos dalyviai Kaune ir kituose miestuose dalino informacinius lankstinukus apie šešėlinės ekonomikos ir mokesčių vengimo mastus ir poveikį visuomenei, tai yra, kiekvienam iš mūsų. Šalies darbdaviai buvo raginami skaidriai atsiskaityti su darbuotojais, o darbuotojai – atsisakyti nelegalios produkcijos ir neremti „šešėlinio“ verslo.

Šiais metais prie akcijos prisijungė LR Valstybinė mokesčių inspekcija, pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“, jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ dalyviai, LR Konkurencijos Taryba, Žaliosios politikos institutas, Lietuvos bankas, Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga, Vytauto Didžiojo universitetas.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.