D. Citvarienei įteikta Kauno miesto kultūros premija

Balandžio 21 d., minint Pasaulio kultūros dieną, buvo įteiktos Kauno miesto kultūros premijos. Pirmąja laureate tapo VDU meno galerijos „101“ vadovė, menotyrininkė, daugelio meno ir kultūros projektų, parodų kuratorė, laisvųjų Kauno archyvų „Atminties vietos“ projekto vadovė, VDU dėstytoja dr. Daiva Citvarienė, kuriai premija įteikta už novatoriškų kultūros idėjų įgyvendinimą Kaune.

Šais metais buvo įteiktos šešiems kūrėjams. Premijas už įvairius nuopelnus, projektus ir ilgamečius darbus Kauno kultūrai gavo poetas, rašytojas, vertėjas Robertas Keturakis, kompozitorius ir pedagogoas Algimantas Kubiliūnas, režisierius Gytis Bernardas Padegimas bei bendrą premija buvo įteikta kūrėjai Auksei Petrulienei ir Dariui Petruliui.

Premijas kauniečiams įteikė Kauno miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Nijolė Putrienė bei Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkė, VDU Menų fakulteto docentė Ina Pukelytė.

„Mes, kultūros bendruomenė, turime dalintis, pažinti vieni kitus, džiaugtis bendryste ir pasiruošti dideliam iššūkiui – 2022 metams, kai Kaunas taps Europos kultūros sostine. Džiugu, kad šįmet sveikinami ir jaunesnės, ir vyresnės kartos atstovai: menininkai, muzikantai, rašytojai, teatro menininkai, tarpdisciplininiai menininkai ar naujų projektų iniciatoriai. Linkiu, kad taptumėte ateities projekto ambasadoriais, būtumėte bendradarbystės principų perduotojais“, – sveikindama laureatus kalbėjo I. Pukelytė.

Prieš 82 metus, balandžio 15 d. Vašingtone buvo pasirašytas Rericho Paktas, skelbiantis būtinybę saugoti žmonijos meno, mokslo ir kultūros vertybes. Ši diena tapo Pasaulio kultūros diena. Kiekvienais metais minint šią dieną yra įteikiamos Kauno miesto kultūros premijos.

Laureatams išdalinta po 3 tūkstančius eurų. Nugalėtojus Kauno miesto savivaldybės Kultūros ir meno taryba išrinko iš devynių kandidatų. Kandidatus, atlikusius reikšmingus, didžius darbus Kauno miestui, galėjo siūlyti kiekvienas gyventojas.

Kauno miesto savivaldybės ir Vilmanto Raupelio nuotraukos.