D. Britanijos menininkė pristatys parodą Menų fakultete

Rugpjūčio 26 d. VDU menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) startavo D. Britanijos menininkės Kimvi Nguyen projektas „Trumpalaikiai komponentai“ („Transient Components“). Paroda buvo pristatyta rugsėjo 2 d.. naujose galerijos ir VDU Menų fakulteto erdvėse Kauno senamiestyje (Muitinės g. 7).

Rugpjūčio 26 – rugsėjo 1 d. fakultete buvo pristatyta menininkės įvietintų (angl. site-specific), t.  y. specialiai konkrečioms vietoms sukurtų instaliacijų serija.

Degtukai Rugpjūčio 26–27 d., 11–17 val.
Anglis Rugpjūčio 28–29 d., 11–17 val.
Balionai, oras, kvėpavimas, monetos Rugsėjo 1 d., 13–17 val.
Parodos atidarymas Rugsėjo 2 d. 17 val.
Susitikimas su menininke Rugsėjo 3 d. 14 val.

Medžiagos transformuos parodos erdvę į laikinas instaliacijas, išbandant kiekvienos iš jų galimybes prisitaikyti ir keisti erdvę. Dėl pasirinktų medžiagų trumpalaikiškumo ir kūrinių sąveikos su parodos lankytojais, instaliacijos natūraliai keitėsi parodos metu, perteikdamos laiką ir energijos matmenis.

Ši paroda kuriama naudojant medžiagas, atsigabentas menininkės rankiniame bagaže. Kartu tai yra projekto autorės nuolatinis tyrimas apie keliavimą ir tai, ką reiškia sukurti meno kūrinį, sąlygojamą apribojimų.

Kimvi Nguyen gyvena ir kuria Vinčesteryje. 2011 m. ji baigė skulptūros bakalauro studijas Vinčesterio meno mokykloje. Menininkė yra aktyvi performanso grupių FORMA ir „K+K project“ narė. Jos kūryba apima performansą, skulptūrą, dizainą, amatus ir bendradarbiavimo projektus. K. Nguyen kuria bendruomenėse, viešosiose erdvėse, bažnyčiose, muziejuose, galerijose, festivaliuose, rengia muzikinius ir edukacinius projektus. Kūryboje ją domina problemų sprendimo būdų ieškojimas. Neretai šios problemos negali būti suformuluotos, kol nėra išspręstos, taigi klausimo suformulavimas tampa atsakymo dalimi. K. Nguyen kūrybos pagrindas yra idėja, medžiaga ir procesas. „Mane visuomet domina nauji kūrybos būdai ir ryšių su žmonėmis užmezgimas, siekiant sukurti naujus kūrinius, mažus ar didelius“, – teigia menininkė.

Parodą remia Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.