Čekų docentas – apie religingumą ir ateizmą

Gegužės 21 d., ketvirtadienį, dvi paskaitas universitete skaitys vizituojantis dėstytojas iš Masaryko universiteto Čekijoje, doc. dr. Davidas Vaclavikas.

Pirmoji paskaita vyks 10 val. VDU Socialinių mokslų fakultete (Jonavos g. 66-325) ir bus skirta religijų padėčiai Čekijos Respublikoje po 1989 metų. Docentas religingumą Čekijoje per pastaruosius du dešimtmečius lygina su sūpynėmis. Apklausos rodo, kad tikinčiaisiais save įvardija vis mažiau čekų, tačiau mokslininkas visuomenėje taip pat pastebi ir esminį religijos suvokimo pokytį.

Antrojoje paskaitoje, kuri prasidės 13.15 val. Socialinių mokslų fakultete (Jonavos g. 66-108), doc. dr. D. Vaclavikas aptars čekišką ateizmą, jo interpretacijas ir neteisingus vertinimus. Nors Čekija laikoma viena pirmaujančių šalių pagal ateistų skaičių, tačiau šią statistiką reikėtų vertinti subtiliau ir ateizmo sąvoką vertinti adekvačiau.

Paskaitų aprašas (anglų k.)