Č. Milošo metams skirtų renginių programą VDU pradėjo parodos atidarymu

Vasario 10 d. VDU Didžiojoje auloje vyko pirmasis Nobelio literatūros premijos laureato Česlovo Milošo šimtmečiui skirtų renginių – parodos „Sugrįžimas / Powrόt / Return“ atidarymas.

Teatneša mano kūryba žmonėms naudos
ir
tesveria daugiau už mano blogį
                                                 Č. Milošas

2011 metus paskelbus Česlovo Milošo metais, Vytauto Didžiojo universitetas vieno žymiausių praėjusio šimtmečio poetų, Nobelio literatūros premijos laureato, VDU Garbės daktaro, profesoriaus Č. Milošo gimimo šimtmetį paminės šventiniais renginiais universitete ir kūrėjo tėviškėje Šeteniuose.

Pirmasis Česlovo Milošo jubiliejui skirtų renginių vyko Vytauto Didžiojo universiteto erdvėse – VDU Didžiojoje auloje buvo atidaroma iškiliam kūrėjui skirta paroda „Sugrįžimas / Powrόt / Return“. Joje fotografijų, ištraukų iš poeto sakytų kalbų bei eilėraščių pagalba lankytojams pasakojama apie poeto sugrįžimą į Lietuvą po 52 metų.

Paroda „Sugrįžimas“ liudija apie Česlovo Milošo istorinės kelionės laike ir erdvėje etapą. Trimis kalbomis – lietuvių, lenkų ir anglų – apie šią kelionę kalbanti ekspozicija Česlovo Milošo metais keliaus šio žymaus kūrėjo keliais Lietuvoje ir užsienyje.

Parodos  atidaryme buvo sutinkamas šimtosioms Česlovo Milošo gimimo metinėms paminėti skirtas leidinys. Jį sudaro  E. Aleksandravičiaus tekstas apie Č. Milošo ieškojimus ir atradimus poeto gyvenimo kelionėje, Č. Milošo kalba, pasakyta priimant Vytauto Didžiojo universiteto Garbės daktaro regalijas, ir Č. Milošo 1988–2010 m. bibliografija (sudarytoja L. Bucevičiūtė). Tekstai šiame proginiame leidinyje taip pat yra pateikiami trimis kalbomis.

Atsisiųsti knygos el. versiją

Parodos „Sugrįžimas / Powrόt / Return“ svečiams buvo rodomi Lietuvos radijo ir televizijos fondų dokumentinių filmų fragmentai, kuriuose užfiksuoti viešnagės Lietuvoje, Vytauto Didžiojo universitete momentai bei specialiai šiai progai Kristijono Jakubsono sukurtas filmas.

Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) filmas.

Šventei parengtoje režisierės Linos Puodžiukaitės meninėje programoje, kurią išpildė aktorius Petras Venslovas, pianistė Kotryna Kaklauskaitė ir šokėjas Petras Lisauskas, susiliejo poezija, muzika ir moderniojo meno improvizacijos.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt)  fotoreportažą ir Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą.

Česlovo Milošo šimtmečiui skirtus renginių programą rasite čia.