Buvusiam VDU Japonistikos studijų centro vadovui – Japonijos užsienio reikalų ministro apdovanojimas

Šiais metais buvęs VDU Japonistikos studijų centro vadovas Arvydas Ališauskas gavo specialų Japonijos užsienio reikalų ministro apdovanojimą už nuopelnus vystant Japonijos studijas Lietuvoje. Spalio 10 d. iškilmingas apdovanojimas įvyko Japonijos ambasadorės J. E. Miyoko Akashi rezidencijoje Vilniuje. Tai yra trečiasis toks apdovanojimas Lietuvos istorijoje.

Arvydas Ališauskas, buvęs VDU Japonistikos centro vadovas, japonų kalbos paskaitų Vytauto Didžiojo universitete iniciatorius ir pirmasis dėstytojas, žmogus, pirmasis Lietuvoje ėmęs versti japonų literatūrą iš originalo kalbos. A. Ališauskas yra išvertęs Akutagawa Ryūnosuke, Ogawa Pimei, Rieko Nakagawa, Miyoko Matsutani, Sachiko Hatanaka ir kitų autorių knygas.

Nuo 1995 m. A. Ališauskas Vytauto Didžiojo universitete dėstė japonų kalbą, dalyką „Japonų mąstymo būdas ir etika”, konsultavo japonų verslo ypatumų klausimais. 2001 m. jo iniciatyva įkūrus VDU Japonistikos centrą tapo pirmuoju jo vadovu ir vadovavo iki 2008 m. A. Ališauskas yra laikomas Japonologijos pradininku Kaune.