Bus pristatoma knyga apie Ireną Veisaitę

Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus kartu su leidykla „Aukso žuvys“ kviečia visą Vytauto Didžiojo universiteto ir Kauno miesto bendruomenę į istoriko Aurimo Švedo knygos „Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ pristatymą, kuris vyks vasario 9 dieną, 17.30 val., V. Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25).

Susitikime su skaitytojais dalyvauja knygos autorius Aurimas Švedas ir knygos herojė Irena Veisaitė. Pokalbį moderuoja VDU istorikas Egidijus Aleksandravičius.

Istoriko Aurimo Švedo knygoje „Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ atskleidžiamas neeilinio žmogaus – germanistės, teatrologės, ilgametės Atviros Lietuvos fondo pirmininkės Irenos Veisaitės – likimas. Praeities tyrinėtojo ir savąsias patirtis apmąstančios asmenybės dialoguose atsiveria įvykių prisodrinta vieno gyvenimo istorija, aprėpianti keturias, radikaliai skirtingas, epochas – tarpukarį, pirmosios sovietinės ir nacių okupacijos laiką, sovietmetį, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą ir įtvirtinimą.

Istorijos ir atminties akistatoje išryškėja ne tik Irenos Veisaitės biografijos kontūrai, bet ir XX amžiaus akivaruose dingusio Lietuvos žydų pasaulio vaizdai, atkuriami knygos herojės sutiktų iškilių kultūros pasaulio asmenybių portretai, atgyja jos matytų legendinių spektaklių fragmentai, suskamba prieš daugelį dešimtmečių pasakyti ar išgirsti prasmingi žodžiai.