Botanikos sode vyko šventė augalų dienos proga

Gegužės 17 d. VDU Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6) vyko renginiai, skirti tarptautinei žavėjimosi augalais dienai – Augalų Žavadieniui (angl. Fascination of Plants Day) – paminėti.

Europos augalų tyrimo organizacija (angl. European Plant Science Organization, EPSO) jau antrą kartą visame pasaulyje organizavo renginius, kuriais siekiama kuo daugiau žmonių įtikinti augalų svarba ir įvairiapuse jų tyrimų reikšme fundamentalioms žinioms apie gamtą, aplinkos kokybei, žemės ūkiui (pvz., maisto ir pašarų kokybei), sodininkystei, miškininkystei, ne maisto produktų (pvz., celiuliozės ir popieriaus, medienos, chemijos, energetikos, farmacijos) pramonei ir aplinkos apsaugai.

Pasak VDU Kauno botanikos sodo direktorės prof. Vidos Mildažienės, taip tikimasi Europos ir pasaulio visuomenės kolektyvinėje sąmonėje „pasodinti“ daug virtualių ir nuolat dygstančių sėklų, kurios nuolat primintų apie kritinę augalų mokslo reikšmę visuomenės ir aplinkos kraštovaizdžiui. Augalų Žavadienyje šiemet aktyviai dalyvavo net 53 pasaulio valstybių augalų mokslo institucijos – universitetai, tyrimų institutai, botanikos sodai, muziejai ir t. t.

Lietuvoje Augalų Žavadienio programą Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje, Šeduvoje, Panevėžiuke, Visagine ir Kėdainių rajone įgyvendino 20 įvairių institucijų, vyks keturiolika renginių. Tarp organizatorių – penki universitetai: VDU, VU, KU, ŠU, ASU, taip pat LAMMC LŽI, Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, įvairios bendruomeninės, savanorių organizacijos, mokyklos ir vaikų lopšeliai-darželiai.

VDU Kauno botanikos sodas yra nacionalinis šio renginio koordinatorius, gegužės 17-ąją suorganizavęs daug pramoginių ir edukacinių renginių įvairaus amžiaus grupių vaikams. Savo pasirodymus čia pristatė ir dar 9 renginio partneriai.

Šventės metu Kauno botanikos sode savo meninę programą ir parengtus vaidinimus scenoje pateikė mažiausi renginio dalyviai – dešimties vaikų lopšelių-darželių auklėtiniai. Jiems taip pat buvo skirtas orientacinis žaidimas „Pažink augalus botanikos sode“ ir įvairios staigmenos.

Didžiojoje pievoje veikė programa moksleiviams: interaktyvių mokslo bandymų programa palapinių–laboratorijų miestelyje, orientacinis žaidimas moksleiviams „Rask ir pažink augalus sode“, Septynių Baltijos sodų spalvų alchemijos laboratorija, ebru meno demonstracijos, gyvų gėlių paveikslų paroda „Tarp gėlių“, Kauno J. Grušo meno mokyklos atviros dirbtuvės „Pasveikinkime vieni kitus“.

Vėliau prasidėjo programa, skirta „visiems, kas netingi“: jos metu vyko teminės ekskursijos botanikos sode, egzotiški drugelių šou oranžerijoje, augalų arbatų degustacija, įvairūs koncertai. Taip pat buvo pristatyti senojo botanikos sodo muziejaus ir herbariumo lobiai.

Vakare Botanikos sodo oranžerijoje buvo surengta spalvų naktis, taip pat vyko arbatų degustacija, egzotiškų drugelių šou.

Daugiau informacijos

Kviečiame žiūrėtiAlvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą bei Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą.