Gėlių ir muzikos naktis jau šį penktadienį

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kauno botanikos sodas liepos 17 d., jau šį penktadienį, nuo 18:30 val. kviečia visus į „Kvapų naktį“.

„Kvapų naktyje“ bus galima aplankyti ir apžiūrėti ne tik augalų kolekcijas ir ekspozicijas, tačiau ir sudalyvauti skirtingų tematikų mokymuose ir seminaruose. Pavyzdžiui, apie kvapiųjų augalų savybes konsultuos mokslo darbuotoja VDU prof. Ona Ragažinskienė, apie Kauno botanikos sodo medžių ir krūmų aromatus pasakos vyresn. botaninių kolekcijų kuratorė Jolanta Šabūnaitė, o su Vaistinių augalų ekspozicijos kvapiaisiais augalais supažindins jaunesn. mokslo darbuotojas Kęstutis Obelevičius.

VDU Botanikos sodo darbuotojų teigimu, „Kvapų nakties“ lankytojai bus pakviesti vaišintis ir mokytis pasigaminti botaninius ledus, skanauti botanikos sode išaugintų žolelių arbatų. Svečiams bus demontuojama, kaip gaminami eteriniai aliejai, bus galima konsultuotis apie pačias naudingiausias vaistažoles, uostyti svajingus kvapus ir išrinkti paties nuostabiausio aromato augalą.

Renginio metu koncertuos VDU Kamerinis orkestras (vyr. dirigentas Jonas Janulevičius), kartu su solistėmis Rita Novikaite ir Jurgita Žilinskaite. Programoje gražiausios arijos ir duetai skambės apie gėles ir tikimasi, kad šiltą liepos vakarą netrūks geros nuotaikos, Temstant bus galima stebėti ir naktinius drugius, o saulei jau nusileidus užsižiebs tikras šviesų šou ant Aukštosios Fredos dvaro rūmų sienų.

VDU kamerinis orkestras pasižymi įvairaus pobūdžio projektais ir bendradarbiavimu su skirtingų žanrų atlikėjais ir kūrėjais. Šis renginys yra kitas orkestro žingsnis kitokio bendradarbiavimo link. Orkestro direktorė pabrėžia: „Mums svarbu augti kaip kūrėjams, atlikėjams ir kaip kolektyvui, todėl patys stengiamės save išstumti iš komforto zonos. Kiekvienas naujas projektas ar nauja bendradarbiavimo forma mus verčia stiebtis.“

Nors VDU kamerinis orkestras Botanikos sode koncertuos pirmą kartą, festivalio organizatoriai jau neabejoja, jog ši idėja bus plėtojama ir kitais metais išaugs į visą koncertų ciklą VDU Kauno botanikos sode.

Lauksime Jūsų VDU Kauno botanikos sode, Ž. E. Žilibero g. 6, Kaune.

Plačiau apie renginį – programoje.