Bendruomenė liūdi dėl akademiko A. Miškinio netekties

VDU bendruomenė liūdi dėl visai Lietuvai ir architektūros pasauliui brangaus žmogaus – akademiko, architekto Algimanto Miškinio – netekties.

Algimantas Miškinis buvo architektas, urbanistikos istorikas, kolekcininkas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos narys emeritas. Visuomenėje jis buvo žinomas kaip nuoseklus, išmintingas ir patriotiškas urbanistikos autoritetas, reto darbštumo ir pasišventimo architektas, turėjęs aiškią, pagrįstą nuomonę urbanistinės plėtros klausimais ir nebijojęs jos pasakyti.

A. Miškinis dėstė Vytauto Didžiojo universitete ir kitose Lietuvos aukštosiose mokyklose, parašė 27 monografijas ir knygas, 23 knygų bendraautoris, paskelbė apie 1200 mokslo ir populiarių straipsnių. 1999 m. jis buvo apdovanotas Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu ir Architektūros riterio ordinu. 2006 m. akademikui suteiktas Kauno Metų architekto titulas.

Algimanto Miškinio laidotuvės įvyks spalio 14 d., trečiadienį, 14 val., Karmėlavos kapinėse. Atsisveikinti su velioniu galima šv. Antano Paduviečio parapijos Šarvojimo namuose (Radvilėnų pl. 15a, Kaunas).