Azijos skoniai ir kultūra | „VDU Azijos savaitė 2017“

Kovo 6-10 dienomis Kaune vyksta „VDU Azijos savaitė 2017“. Japonijos, Kinijos ir Pietų Korėjos kultūros sklaidai skirto renginių ciklo programa susideda iš penkių skirtingų veiklų dienų.

Maisto dienos metu Lietuvos radijas ir televizija parengė tiesioginės transliacijos reportažą laidai „Laba diena, Lietuva“, kuomet Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje asmeninis šefas demonstravo Tekančios Saulės šalies tradicinio maisto ruošimą. VDU Azijos studijų centro vadovo dr. Aurelijaus Zyko teigimu, maistas yra labai svarbus aspektas, siekiant pristatyti svetimos šalies kultūrą, nes tai – ir vaistas, ir skonis, ir kvapas, o pats gaminimo procesas atspindi kasdienius buities įpročius.

Anot A. Zyko, susidomėjimas Rytų Azijos šalių kultūromis auga ne tik universitete, bet ir visoje Lietuvoje: studentai domisi tiek kultūra, tiek kalba, tiek ir verslo galimybėmis šiose šalyse.

Plačiau – reportaže.