„Avanti“: du orkestrai ir diriguojantis vienuoliktokas

1920

Klasikos šedevrais pavasarį Kaune pasveikinęs tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Avanti“ kviečia į paskutinius koncertus laikinojoje sostinėje – balandžio 30 d. muzikos mėgėjams gros VDU kamerinis orkestras ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio mokyklos moksleiviai, o gegužės 2-ąją nemokamą koncertą dovanos net du simfoniniai orkestrai iš Estijos ir Lietuvos.

„Festivalis „Avanti“ rengiamas jau trečius metus, ir kasmet jis auga, tobulėja. Nepaprastai džiaugiuosi, kad šiais metais Kauno miesto publika festivalio renginius pasitinka su tokiu entuziazmu, o muzikantai nesibaimina iššūkių, į vieną sceną stoja ir profesionalūs atlikėjai, ir debiutantai: moksleiviai, studentai. Neabejojame, kad paskutiniai koncertai taps efektinga festivalio kulminacija“, – neslepia džiaugsmo festivalio sumanytoja ir iniciatorė Rita Bieliauskaitė.

Organizatoriai džiaugiasi, kad festivalis nuo pat pirmųjų koncertų trykšta jaunatviška energija, septyni jau įvykę jo renginiai į Kauno koncertų sales sukvietė gausų būrį melomanų. Likusieji du koncertai taip pat žada nepakartojamų įspūdžių klausytojams.

Balandžio 30 d., trečiadienį, 18 val., Kauno valstybinėje filharmonijoje (L. Sapiegos g. 5, Kaunas) koncertuos VDU kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Robertas Bliškevičius) ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleiviai – jaunieji solistai dovanos puokštę įvairių kompozitorių muzikos, atliekamos solo smuiku, violončele, obojumi, trimitu, saksofonu, fortepijonu. Žiūrovai išvys ir orkestrui diriguojantį 11 klasės moksleivį Martyną Stakionį.

Festivalio uždarymo koncerte rengiama ypatinga staigmena publikai. Gegužės 2 d. koncertų salėje (K. Donelaičio g. 60, Kaunas) vienoje scenoje susiburs net du simfoniniai orkestrai! Nemokamą pasirodymą dovanos svečiai iš Estijos – Talino universiteto simfoninis orkestras (dirigentai Martin Sildos ir Jüri-Ruut Kangur) ir VDU Muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras (dirigentas Jonas Janulevičius). Programoje skambės klasikos šedevrai, estų kompozitorių kūriniai, muzika iš kino filmų.

Apie festivalį „Avanti“