Aukštosioms mokykloms – autorinių teisių mokymai

Spalio 26 d., trečiadienį, nuo 16 val. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakultete (Muitinės g. 7, 210 aud.) vyks aukštosioms mokykloms skirti autorių teisių mokymai, kuriuos ves Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos (LATGA) Muzikos kūrinių skyriaus atstovas Arvydas Adamonis. Mokymų metu bus pristatyta jauniesiems ir profesionaliesiems kūrėjams aktuali teorinė ir praktinė informacija.

Aukštųjų mokyklų, vykdančių meno krypties programas, studentai, dėstytojai ir kiti darbuotojai nemokamų mokymų ir aktyvių diskusijų forma bus supažindinti su naudinga informacija apie menininkams priklausančias autorių teises. Kas yra autorius, kūrinys? Ką svarbiausia apie žinoti apie savo kaip autoriaus turtines ir asmenines neturtines teises? Kokias sutartis naudoti ir kaip jos veikia? Praktinėje dalyje bus gilinamasi į aktualius atvejus, apimančius studijų metu įgyvendintų kūrinių teises.

Projektas siekia paskatinti vidinę ir išorinę komunikaciją Lietuvos aukštosiose mokyklose apie autorių teises, nepamainomas ir studijų metu, ir pradėjus profesionalaus menininko kelią. Lektorius Arvydas Adamonis turi teisinį ir muzikinį išsilavinimą, nuo 1996 metų dirba rengiant, sudarant autorines-licencines sutartis bei prižiūrint jų vykdymą, konsultuoja autorius ir kūrinių naudotojus autorių teisės klausimais.

Projektą organizuoja VšĮ Meno vadybos platforma, partneriai VDU Menų fakultetas, VDA Kauno fakultetas. Projektas vykdomas pagal Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą, administruojamas LR Kultūros ministerijos.

autoriu-teisiu-mokymai-kaune