„Augalų žavadienis“ – renginiai visai Lietuvai

Gegužės 18 d. visas pasaulis švęs gražia tradicija tapusią šventę, „Augalų žavadienį“ („Fascination of Plants Day“). Nacionalinis 2017 m. „Augalų žavadienio“ koordinatorius Lietuvoje – VDU Kauno botanikos sodas – kviečia prisijungti prie pasaulinės iniciatyvos ir šią dieną švęsti kartu.

Anot VDU Kauno botanikos sodo direktoriaus dr. Nerijaus Jurkonio, „Augalų žavadienio“ tikslas – kuo daugiau žmonių visame pasaulyje paskatinti žavėtis augalais, kalbėti apie augalų reikšmę mūsų kasdienybėje. „Augalų žavadienio“ proga visame pasaulyje organizuojami renginiai, paskaitos, mokymai, seminarai, spektakliai, parodos, koncertai, eisenos, pasirodymai, kurių metu visi kviečiami prisiminti augalus ir kalbėti apie jų svarbą.

VDU Kauno botanikos sodas šiemet pasiūlys įvairias veiklas ir pramogas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Mokyklų, lopšelių, darželių auklėtiniai VDU Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6) nuo 10 val. dalyvaus šventinėje eisenoje, koncerte, vėliau švęs penktąjį iš skroblų suformuoto vikšro Šimtakojo gimtadienį. „Be galo svarbu nuo pat mažens vaikui ugdyti meilę gamtai, atsakomybę už tai, kaip gyvename. To siekiame patys ir skatiname tai puoselėti ir aplinkinius“, – sakė dr. N. Jurkonis. Planuojama, kad šių metų eisenoje VDU Kauno botanikos sode šventiškai augalų motyvais pasipuošusių mažųjų dalyvių suskaičiuosime netoli tūkstančio.

Kvies į nemokamas ekskursijas

„Augalų žavadienio“ proga lankytojams VDU Kauno botanikos sode bus siūloma dalyvauti ekskursijose (vadovai lauks prie kasos). 14 val. vyks dvi ekskursijos: „Daugiametės gėlės botanikos sodo kolekcijose“ ir „Vaistinių ir prieskoninių augalų kolekcijos“, 14.45 val. didelis dėmesys bus skiriamas šiuo metu sodą spalvinančioms tulpėms („Tulpių ir kitų svogūninių gėlių įvairovė botanikos sode“), 15 val. bus pasakojama apie „Medžių ir krūmų įvairovę botanikos sode“ bei „Uoginius augalus botanikos sode“. 15.30 val. vyks ekskursija „Lietuvos retieji augalai“, o 16 val. – „Pažintis su augalų sistematika“.

17 val. VDU Kauno botanikos sodą užlies „Poezija sode“. Poezijos skaitymus organizuoja kūrybinių iniciatyvių grupė „Poezijos katilas“. Dalyvauja: Aistis Žekevičius, Simonas Bulotas, Simonas Bernotas, Tadas Greičiūnas, Birutė Grašytė, Monika Bertašiūtė, Monika Baltrušaitytė, Ieva Kripaitytė, Indrė Sekevičienė, Indrė Valantinaitė ir kt.

Gegužės 18 d. visi lankytojai į VDU Kauno botanikos sodą bei oranžeriją bus įleidžiami nemokamai, ekskursijos taip pat neapmokestinamos.

Prisijungs visa Lietuva

VDU Kauno botanikos sodas skatino ir kitas ugdymo įstaigas prisijungti prie šios gražios iniciatyvos – švęsti „Augalų žavadienį“ visoje Lietuvoje. Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija gegužės 18 d. Laisvės alėjoje ir Vilniaus gatvėje žada dovanoti miesto gyventojams bei svečiams gėles bei teikti konsultacijas augalų auginimo klausimais. Lietuvos edukologijos universitetas renginius šia proga organizuoja nuo gegužės 1 d. iki 25 d. Renginių metu vyksta popieriaus atliekų rinkimo akcija universitete „Surink tam, kad atgimtų“, kuriamas stilizuotas medis iš surinkto popieriaus, vyksta kūrybinės ekodirbtuvės, sodinami augalai į pakeltas lysves, vyksta sporto žaidynės bei sveikai gyvensenai skirti renginiai.

Prie gražios iniciatyvos prisijungia ir Jonavos vaikų lopšelis-darželis „Dobilas“, sumanęs kurti modelius ir jų kolekcijas iš įvairių antrinių žaliavų, buitinių atliekų. Šis darželis rengia ir bendruomenės šventę „Tulpių simfonija“. Šeduvos lopšelis-darželis į savo rengiamą šventę įtrauks ir visos Šeduvos gyventojus. Teatralizuota eisena „Gėlės“ žingsniuos Šeduvos miesto gatvėmis (Šaltinio g.–Panevėžio g.–Laisvės aikštė), vėliau šventinė programa ir koncertas „Gėlės“ vyks Šeduvos kultūros ir amatų centre.

Šedbarų pradinė mokykla-daugiafunkcis centras „Augalų žavadienį“ kvies švęsti Tytuvėnų regioniniame parke. „Augalų žavadienio“ renginiai taip pat vyks VU botanikos sode (ekskursija „Pavasario žiedai“), KU botanikos sode, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre, Kauno „Saulės“ gimnazijoje (fotografijų paroda „Augalų pasaulis“), Kauno lopšelyje-darželyje „Varpelis“, Kauno r. Lapių pagrindinėje mokykloje (jaunųjų miško bičiulių sambūris „Juodasis gandras“), Kauno r. Šlienavos pagrindinėje mokykloje, Kauno r. Raudondvario lopšelyje-darželyje „Riešutėlis“, Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje, Kupiškio vaikų lopšelyje-darželyje „Obelėlė“, Panevėžio lopšelyje-darželyje „Draugystė“, Pakruojo vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“, Radviliškio jaunimo mokykloje ir užimtumo centre „EKO bitės“, Šalčininkų r. Eišiškių lopšelyje-darželyje „Žiburėlis“, Šiaulių lopšelyje-darželyje „Žirniukas“ , Tauragės lopšelyje-darželyje „Kodėlčius“, Tauragės vaikų reabilitacijos centre-mokykloje.

Daugiau informacijos apie „Augalų žavadienį“.