„Augalų Žavadienį“ – įspūdinga eisena ir daug renginių

5126 1

Gegužės 15-ąją laikinoji sostinė šventė Tarptautinę žavėjimosi augalais dieną – VDU Kauno botanikos sode visą dieną vyko interaktyvūs eksperimentai, floristikos mokymai, pažintys su ebru menu, augmenijos tapymu, arboristika, teminės ekskursijos, šviesų naktis ir daug kitų renginių. Šių metų naujovė – studentų, mokinių, tyrėjų ir augalų mylėtojų eisena Kauno Senamiestyje.

Tarptautinė žavėjimosi augalais diena, dar vadinama „Augalų Žavadieniu“, švenčiama visame pasaulyje – kiekvienais metais jai skiriama apie tūkstantį pažintinių ir pramoginių renginių vaikams ir suaugusiems, taip atkreipiant dėmesį į augalų svarbą, skatinant žmones aktyviau domėtis jais ir įvairiapuse jų tyrimų reikšme.

„Augalai gamina deguonį, kuriuo kvėpuojame, maitina, rengia, gydo, teikia medžiagas gyvenamam būstui, kuria nuostabius kraštovaizdžius, įkvepia kurti meno šedevrus. Eisenos Senamiestyje tikslas – kauniečiams ir miesto svečiams priminti, kad augalus būtina gerbti, mylėti ir saugoti“, – pasakojo šventės koordinatorė, Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo direktorė Vida Mildažienė.

Kristijono Jakubsono videoreportažas

Jono Petronio fotoreportažas

Eisenoje, kuri prasidėjo Kauno pilyje ir baigėsi Istorinėje Lietuvos Prezidentūroje, dalyvavo Kauno miesto ir rajono studentai ir moksleiviai, augalų tyrimo institucijos ir visi augmenijos mylėtojai. Organizatoriai kvietė dalyvius išsirinkti augalą iš sąrašo ir sukurti kuo išradingesnį teatralizuotą jo savybių pristatymą.Tokio pobūdžio eisena Lietuvoje surengta pirmą kartą.

Didžiausią „Augalų Žavadienio“ programą Lietuvoje, kaip įprasta, parengė Kauno botanikos sodas. Ryte vyko Kauno vaikų darželių programa, bus švenčiamas Didžiojo Žaliojo Vikšro gimtadienis; vyresni šventės dalyviai sode galėjo dalyvauti gamtos mokslų laboratorijos eksperimentuose, mokytis tapybos ant vandens – ebru meno, pažinti dekoratyvinio floristikos meno ir rūpinimosi sumedėjusiais augalais subtilybes, rungtis orientacinėse varžybose, lankytis teminėse ekskursijose apie energinius, egzotinius, retus ir saugomus augalus.

Programą Kauno botanikos sode vainikavo tradicine tapusi šviesų naktis – naktinių siurprizų programa parke „Jonvabalių eisena“, šviesų šou „Gėlių naktis“, arbatų degustacija ir kitos vakarinės pramogos.

Visoje Lietuvoje „Augalų Žavadieniui“ skirti renginiai vyko ne tik Kaune, bet ir Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Tauragėje, Kėdainių ir Radviliškio rajonuose.

„Augalų Žavadienio“ koordinatorius – VDU Kauno botanikos sodas.

Programa VDU Kauno botanikos sode
Programa Kaune