Atviros Lietuvos fondui vadovaus Milda Ališauskienė

1061 1

Po aštuonerių metų pertraukos veiklą atnaujina Atviros Lietuvos fondas (ALF). Jo valdybos pirmininke tapo VDU Socialinių mokslų fakulteto Sociologijos katedros vedėja, sociologė, religijotyrininkė doc. dr. Milda Ališauskienė. Ilgametė ALF valdybos pirmininkė Irena Veisaitė išrinkta garbės nare.

Valdybos pirmininkės doc. dr. Mildos Ališauskienės teigimu, nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo iki 2008-ųjų gyvavęs fondas veiklą atnaujina fondo garbės pirmininkės Irenos Veisaitės kvietimu, kad būtų permąstytos pagrindinės šiuo metu kylančios grėsmės visuomenei – socialinė nelygybė, nepasitikėjimas valstybės institucijomis, korupcija, nepotizmas, medijų neraštingumas.

„Atviros Lietuvos fondas atsikuria su nauja valdyba, su naujomis pagrindinėmis veiklos kryptimis (…). Manome, kad yra poreikis bendrai diskusinei erdvei, kur įvairios organizacijos galėtų susitikti, identifikuoti problemas ir, galbūt, ieškoti kartu sprendimų, juos kartu įgyvendinti. Atviros Lietuvos fondas norėtų pasiūlyti tą erdvę, kur galėtų susiburti žmonės, norintys ir galintys kažką pakeisti“, – spaudos konferencijoje sakė ALF valdybos pirmininkė Milda Ališauskienė.

Naujausia fondo iniciatyva – remti viešosios politikos analizės centro – Vilniaus politikos analizės instituto – steigimą ir veiklą. ALF taip pat koncentruosis į tris veiklas: atsparios visuomenės skatinimą, Europos Sąjungos idėjos permąstymą ir analizavimą, viešosios politikos stebėseną ir analizę.

ALF yra nepriklausoma, pelno nesiekianti organizacija, įkurta Vilniuje 1990 metais, remiant JAV verslininkui ir filantropui Džordžui Sorošui. Anot pranešimo, 1990–2008 metais ALF inicijavo, įgyvendino, rėmė per 50 švietimo, mokslo, kultūros, informacinės, pilietinės visuomenės ugdymo projektų bei programų. Paramai skirta daugiau nei 70 mln. JAV dolerių.

Informacija parengta pagal naujienų agentūrą „BNS“.

Komentarai

T0mas J.

Kiek metų ALF vadovė Milda Ališauskienė dirbo VSD? Kuriais metais?