Atidaromoje parodoje – daugiaprasmiai ir daugiaskluoksniai R. Plungės koliažai

Kovo 16 d., trečiadienį, 17 val. VDU Menų galerijoje „101“ atidaroma paroda „Atminties defragmentacija“. Paroda bandoma pristatyti paskutiniųjų penkiolikos metų daugiasluoksnius ir daugiaprasmius VDU menų fakulteto dėstytojo, Šiuolaikinių menų katedros vedėjo Rimanto Plungės kūrinius.

Pats autorius pateikiamą kolekciją įvardija kaip koliažus, kuriuose pirmu smuiku griežia spalva. Sluoksnis po sluoksnio R. Plungė dekonstruoja realybę, ją perkurdamas ir interpretuodamas. Daugiasluoksniai, daugiaprasmiai kūriniai byloja apie aštrų autoriaus santykį su šiuolaikinės kultūros formomis.

Rimanto Plungės darbuose gvildenamos trys pagrindinės problemos – laiko, erdvės ir asmeninio tapatumo. Erdvė kūriniuose – ne realybės paveikslas, bet, greičiau, žmogiškosios geografijos sampratos raiška. Laikas skaidomas į akimirkas, iliuzinius tolius užgožia kasdienybės dekoracijos, dehumanizuoti atvaizdų fragmentai suliejami į visumą akį rėžiančių spalvų, tokiu būdu atskleisdžiant būties trapumą.

Paroda veiks iki balandžio 1 d.
Galerijos darbo laikas: II–V 12–18 val.