VDU lankysis vienas iškiliausių Vokietijos eseistų

Skolų krizė, pabėgėlių krizė, „Brexit“, populizmas, dešinysis radikalizmas, taip pat Ukrainos krizė, bandymai įvykdyti karinius perversmus bei autokratizmo tendencijos mūsų artimiausiose šalyse kaimynėse… Kokia ateitis laukia Europos? Ar dabartinį Europos susiskaldymą iššaukė migracijos ir pabėgėlių krizė? O gal tai jau anksčiau prasidėjusio byrėjimo proceso simptomai?

Ar europiečiai praranda savo bendrą istorinį ir civilizacinį identitetą? Ar kultūrinis ir politinis Europos identitetas pastatytas ant kortos? Ar Europai iškilęs pavojus prarasti savo brangiausias vertybes, tokias kaip klasikinės Antikos, Krikščionybės ir Švietimo epochos paveldas? Juk jos, papildydamos viena kitą, ir sudaro tai, ką mes vadiname Europa.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius, VDU Academia cum laude vadovas Leonidas Donskis ir Navidas Kermani (Vokietija) šiuos klausimus nagrinėja daugelyje savo publikacijų, o kartu viešai apie tai diskutuos rugsėjo 5 d. 18 val. 30 min. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje Kaune.

Navidas Kermani, gim. 1967 m. Zygene, iraniečių šeimoje, kaip laisvasis rašytojas gyvena Kelne. Habilituotas daktaras orientalistas. Dėstė Frankfurto, Getingeno ir Mainco universitetuose bei Dartmuto koledže, Jungtinėse Valstijose.

Už literatūrinę ir akademinę veiklą Navidas Kermani 2015 m. buvo apdovanotas Vokietijos knygų prekybos taikos premija, yra gavęs Kleisto premiją ir kitų apdovanojimų. Dėl neprilygstamo meistriškumo vokiečių kalboje bei įžvalgių politinių analizių ir puikios eseistikos jis buvo paskirtas Vokietijos kalbos ir poezijos akademijos nariu ir 65-ųjų Vokietijos Konstitucijos metinių proga buvo pakviestas skaityti šventinį pranešimą Vokietijos Bundestage. 2015 m. išleistoje jo knygoje „Neįtikėtinas nustebimas“ 23-ose esė iš musulmono perspektyvos kalbama krikščioniškojo vaizdinių pasaulio tema. Knyga buvo išleista Nyderlandų, Norvegijos, Ispanijos, Anglijos ir Prancūzijos leidyklose, o šiuo metu verčiama į lietuvių kalbą.

Renginys vyks anglų kalba.