Aptars transnacionalizmo poveikį tapatybės kaitai

Lapkričio 15 d., šeštadienį, 10 val., Lietuvos istorijos institute (Kražių g. 5, Vilnius) vyks tarptautinė konferencija „Transnacionalizmas ir identitetų fragmentacija“ („Transnationalism and the Fragmentation of Identity“), kurią organizuoja VDU Socialinės antropologijos centras kartu su Lietuvos socialinių tyrimų centro sociologijos institutu ir Lietuvos istorijos institutu.

Konferencijoje nagrinėjami globalizacijos procesų ir transnacionalizmo poveikiai valstybinio ir tautinio identiteto kaitos procesams ir naujų jų formų atsiradimui. Keliamas klausimas, kaip globalizacija ir migracija lemia jaunosios kartos tapatumų homogenizaciją ar fragmentaciją. Konferencijoje taip pat diskutuojami globalizacijos procesų poveikiai tautinio tapatumo transformacijoms ir skirtingi globalumo-lokalumo empiriniai kontekstai, iliustruojantys skirtingus tautinio tapatumo darybos būdus.

Konferencijos kalbos: lietuvių, anglų. Konferencija vyksta vykdant projektą „Globalizacijos (transnacionalizmo) poveikis valstybinio ir tautinio tapatumo fragmentacijai“. Projektą remia Lietuvos mokslo taryba.

Organizacinis komitetas: Vytis Čiubrinskas (VDU), Darius Daukšas (Lietuvos istorijos institutas), Jolanta Kuznecovienė (VDU), Liutauras Labanauskas (Lietuvos socialinių tyrimų centras), Meilutė Taljūnaitė (Lietuvos socialinių tyrimų centras).

Konferencijos programa