Aptars Lietuvos ir Lenkijos santykių dinamiką

1405

Rugsėjo 17-18 d. universitete vyks tarpdisciplininė tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos ir Lenkijos santykių dinamika: bendradarbiavimas ES“. Konferencija skirta pristatyti tyrimus apie Lenkijos ir Lietuvos ryšių dinamiką istorijos, politologijos, filologijos, menotyros, ekonomikos, sociologijos ir kitų humanitarinių bei socialinių mokslų srityse.

Konferencijos tikslas – atkreipti dėmesį ir paviešinti tyrimų rezultatus, skirtus Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimui ES, įtraukiant į tyrimų lauką Lietuvos ir Lenkijos istorinių ryšių problematiką, bendros istorijos ir kultūros paveldą, tautinių identitetų formavimąsi ir etninių mažumų padėties klausimą Lietuvoje ir Lenkijoje, politinę, ekonominę ir socialinę padėtį šiose valstybėse, sutampančius ES politikos, saugumo ir užsienio politikos prioritetus bei kitus aspektus, įgalinančius arba ribojančius Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą ES, teigia projekto „Lietuvos ir Lenkijos santykių dinamika: bendradarbiavimas ES“ vadovas Mindaugas Norkevičius.

Inauguracinę paskaitą „Lietuva ir Lenkija pastarajame tūkstantmetyje: tarp paribio ir Europos širdies“ konferencijoje skaitys Europos koledžo Natoline profesorius dr. Richard Butterwick-Pawlikowski. Tarptautinę konferenciją sudarys penkios mokslinės sesijos, kurios apims diplomatinės istorijos valstybių santykiuose analizę, politikos, saugumo, ekonomikos ir visuomenės ryšius, kultūros ir atimties tyrimų genezę. Pranešimus skaitys Lietuvos ir Lenkijos tyrėjai net iš vienuolikos skirtingų akademinių institucijų.

Pirmąją konferencijos dieną bus atidaryta paroda „Solidarumas su Lietuva. Lietuvių ir lenkų susitikimai 1988-1994 metais“. Taip pat šią dieną vyks ekspertų diskusija „Apie kokią Europos Sąjungą svajojame: Jungtinės Europos valstijos vs Nepriklausomų valstybių federacija“. Antrąją konferencijos dieną be mokslinių sesijų vyks vieša VDU istoriko, Česlovo Milošo centro direktoriaus, doc. dr. Rūsčio Kamuntavičiaus paskaita „Lietuvos praeities interpretacijos Baltarusijos, Lietuvos ir Lenkijos istoriniuose žemėlapiuose”, taip pat bus organizuojama ekspertų diskusija „Europos Sąjungos kaimynystė: geležinė uždanga ar atviros durys?“.

Projektas finansuojamas VDU Studentiškų universiteto organizacijų paramos konkurso, Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvoje ir mokslinio klasterio „Europos viešoji erdvė: politika, komunikacija, diskursas“ lėšomis.

Tarptautinę mokslinę konferenciją organizuoja VDU Adomo Mickevičiaus lenkų kalbos ir kultūros klubas kartu su Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, VDU Politologijos katedra ir VDU Užsienio kalbų institutu.

Daugiau informacijos teikia:

Projekto vadovas – Mindaugas Norkevičius (el. paštas – m.norkevicius@pmdf.vdu.lt)

Projekto koordinatorė – Ieva Gajauskaitė (el. paštas –  i.gajauskaite@pmdf.vdu.lt)

Konferencijos programa

Pirmosios dienos renginiai

Antrosios dienos renginiai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.