Aptars lietuvių spaudą 1940–1990 metais

newspeppers

Gegužės 5 d., ketvirtadienį, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) vyks nacionalinė mokslinė konferencija „Lietuvių spauda 1940-1990-aisiais: idėjos ir kryptys“.

Rašytojas Eugenijus Ignatavičius konferencijos metu aptars spaudos reikšmę tautos gyvenime. VDU profesorius Alvydas Butkus savo pranešimo metu pristatys spaudos draudimo aspektus ir diskutuos apie moderniąją lietuvių rašybą.

Lietuvos spauda rezistencijos laikotarpiu

Konferencijoje bus aptariama ir Lietuvos rezistencinio laikotarpio spauda, leidinių specifiką ir leidimo aplinkybės. Savo pranešime Partizanų leidinių naratyvo bruožus nagrinės ir VDU magistrantė Aistė Stremaitytė.

Sovietmečio spauda

Konferencijoje – pranešimų apie Lietuvos spaudos sovietmečiu aspektus gausa. VDU docentė Inga Stepukonienė pristatys sovitmečio leidyklų veiklos specifiką. Realybės konstravimą sovietinėje Lietuvos spaudoje aptars VDU dėstytoja doc. dr. Dalia Senvaitytė. Kunigas, disidentas Robertas Grigas nagrinės kokią reikšmę sovietmečiu turėjo „knygnešystė“.  Poetas, redaktorius Viktoras Rudžianskas savo pranešimo metu svarstys, kokią reikšmę žurnalas „Nemunas“ turi šiandieninėje Lietuvoje.

Taip pat bus diskutuojama apie asmens ir informacijos privatumo elektorininėje žiniasklaidoje problematiką bei aptariamos žiniasklaidos ir interesų grupių vartotojiškoje visuomenėje charakteristikos, veiksmai ir interpretacijos.

Konferenciją organizuoja VDU Lietuvių literatūros katedra ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų katedra.

Konferencijos programa