Apskritojo stalo diskusijoje – apie VDU Globalios Lietuvos kontekste

2065

Spalio 27 d. S. ir S. Lozoraičių muziejuje (K. Donelaičio g. 58) vyko apskritojo stalo diskusija „VDU – Globalios Lietuvos kontekste“.

Diskusijoje dalyvavo vienas ryškiausių jaunųjų lietuvių pianistų, VDU Muzikos akademijos docentas, „The Juilliard School“ Niujorke absolventas Edvinas Minkštimas, HSBC banko Vašingtone (JAV) viceprezidentas Rokas Beresniovas, VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka, Pasaulio lietuvių akademijos projektų koordinatorė Vida Bagdonavičienė ir istorikas, kultūros tyrinėtojas, publicistas, Vytauto Didžiojo universiteto istorijos profesorius, Lietuvių Išeivijos instituto direktorius Egidijus Aleksandravičius. Diskusiją moderavo VDU prof. Auksė Balčytienė

Apskritojo stalo diskusijoje dalyviai pasidalino savo patirtimi ir įžvalgomis apie VDU išskirtinumo reikšmę bei VDU konkurencingumo didinimo svarbą. Diskusijoje dėmesys taip pat buvo skiriamas tarnystei Lietuvai, diasporos būrimo idėjoms, pristatytos Pasaulio lietuvių akademijos (PLA) idėjos, kalbama apie socialinius ryšius ir įvairias partnerystes su verslu, tarptautinėmis asociacijomis, dalyvavimą reitingų agentūrų projektuose, labdaros ir tarnystės viešajam gyvenimui misiją.

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą ir Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą iš vykusios diskusijos.