Regioninės saugumo dinamikos analizė. Vidiniai bei išoriniai veiksniai ir jų sąveika (Politikos mokslai 02 S)

• VardasIeva
  • PavardėKarpavičiūtė
  • Vadovasprof. dr. Leonidas Donskis
  • Data2010-09-16
  • KryptisPolitikos mokslai

Anotacija

Disertacijoje, taikant tarptautinių santykių konstruktyvizmo ir angliškosios mokyklos teorijas ir jas papildant, formuojamas regioninės saugumo dinamikos analizės modelis. Darbe siekiama pateikti modelį, pagrįstą originalia regioninių saugumo tvarkų tipologija, kuri galėtų prgrįsti regioninio saugumo kaitą bei atskleisti jo raidos ypatybes, taip pat suteiktų galimybę tirti skirtingų saugumo grėsmių dinamiką regioniniame analizės lygmenyje. Disertacijoje pagrindiniais veiksniais apsprendžiančiais regioninę saugumo tvarką pasirenkami regioninė galios struktūra, institucijos ir identitetas, priklausomai nuo skirtingų šių faktorių sąveikos variacijų išskiriami penki regioninės saugumo tvarkos tipai. Vėliau įvertinamas išorinių veiksnių poveikis kiekvienam regioninės saugumo tvarkos tipui bei kiekvienu atveju išryškinami regioninių saugumo tvarkų kaitos bruožai. Taip pat vertinamos skirtingų regioninės saugumo tvarkos tipų sąsajos su regioninėmis saugumo grėsmėmis ir regioninių saugumo tvarkų kaitos poveikis regiono autonomijai saugumo srityje. Disertacija nuosekliai atskleidžia kaip įmanoma suformuoti dinamišką regioninio saugumo analizės modelį, apimantį tiek vidinius, tiek ir išorinius veiksnius, iliustruojantį regioninio saugumo raidą, įgalinantį tirti saugumo grėsmių variacijas skirtinguose regionuose ir jų kaitą, prognozuoti regioninio saugumo raidą bei regiono autonomijos (saugumo srityje) lygį bei kaitą.

Išsamiau