Antradienį – tituluotų VDU akordeonininkų koncertas

2046

Spalio 16 d., antradienį, 18 val. VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) koncertuos VDU Muzikos akademijos doc. Kazio Stonkaus akordeono klasės studentai Augustinas Rakauskas ir Laimonas Salijus, jau sulaukę pasaulinio pripažinimo.

Programoje skambės D. Scarlatti, S. Voitenko, V. Semionovo, G. Hermosos, F. Angelio ir kitų kompozitorių kūriniai.

Jaunieji akordeonininkai rugsėjo mėnesį dalyvavo 65-ajame Pasaulio taurės čempionate „Coupe Mondiale-2012“, kur jie buvo išrinkti į pasaulio geriausiųjų penketukus skirtingose klasikos kategorijose: L. Salijus pelnė 5-ąją vietą „Coupe Mondiale“ trijų turų kategorijoje, o A. Rakauskas pateko tarp penkių geriausiųjų „Masters Coupe Mondiale“ kategorijoje. Šie pasiekimai pasaulio masto kontekste laikomi vienais pačių ryškiausių nuopelnų šalies akordeono muzikos istorijoje.

VDU Muzikos akademijos docentas Kazys Stonkus, universitete dėstantis akordeono paskaitas, džiaugėsi tokia savo auklėtinių sėkme: „Džiugu, jog šiais metais Lietuva sulaukė tokio stulbinančio pripažinimo akordeono muzikos pasaulyje, o konkurso dalyvių, reprezentuojančių savo šalį, triūsas, kruopštumas ir muzikalumas buvo pastebėtas ir įvertintas pasauliniu mastu“, – sakė dėstytojas.

Įėjimas nemokamas.

Maloniai kviečiame dalyvauti.