Analizuos Bažnyčios santykius su valstybe ir visuomene

Spalio 21 d., trečiadienį, 10–15 val., VDU Menų fakultete (Muitinės g. 7-302) VDU mokslinių tyrimų klasteris „Bažnyčios santykiai su valstybe ir visuomene Lietuvoje“ surengs tradicinę kasmetinę tarpdalykinę mokslinę konferenciją „Bažnyčios ir visuomenės santykiai Lietuvoje IV“.

Konferencijoje mokslininkai analizuos šiuolaikinei visuomenei aktualias Bažnyčios poveikio valstybei, tautai, bendruomenei ir asmeniui problemas iš teologinės, istorinės, politologinės, menotyrinės, etnologinės ir kt. perspektyvų, taip pat nagrinės visuomenės poveikį Bažnyčios institucijų raidai.

Tarp tyrinėjamų temų – XV a. lietuvių dvasiniai ir visuomeniniai lūkesčiai, Vilniaus vyskupų veikla, Žemaičių kunigų seminarijos ir Lietuvos universiteto institucinės jungtuvės ir sąmonės priešpriešos, tylioji dvasininkų rezistencija sovietmečiu, Šeimos Evangelijos vaidmuo šiandienos pastoracijoje ir t. t.

Pranešimus skaitys Lietuvos istorijos instituto profesorius dr. Stephenas Christopheris Rowellas, VDU prof. dr. Alfonsas Motuzas, Antoni Kazimierz Urmanski, prof. Vaida Kamuntavičienė, dr. Aušra Vasiliauskienė, doc. dr. Artūras Grickevičius, Inga Puidokienė, kan. prof. dr. Kęstutis Žemaitis, Vidmantas Vyšniauskas, dr. sesuo Gabrielė Aušra Vasiliauskaitė ir kiti.

Konferencijos pranešimų pagrindu parengti ir recenzentų teigiamai įvertinti straipsniai bus spausdinami tęstiniame moksliniame leidinyje „Soter“. Straipsnių rengimo nurodymai skelbiami VDU bibliotekos tinklalapyje. Straipsnius siųsti galima iki 2015 m. gruodžio 1 d.

Konferencijos programa